
Legendarni Ford Mustang GT500, poznat pod nadimkom "Eleanor" koji se pojavio u filmu "Nestali za 60 sekundi" sa Nicholasom Cageom, prodat je ovog vikenda na aukciji u Indijanapolisu za 1.1 milion dolara.
Kao što smo već ranije pisali o ovom modelu, kada smo najavili da će biti izložen na aukciji, za potrebe filma 11 modela je napravljeno, od čega su tri bila u voznom stanju, a tokom snimanja dva su totalno uništena, tako da je ovaj model poslednji original iz kultnog filma. "Eleanor" je vozio lično Nicholas Cage, a korišćena je i tokom snimanja promotivnog materijala. Iako ste verovatno često mogli pročitati da se radi o Shelbyju, istina je u stvari ta da je "Eleanor" replika Mustanga fastback.
Ove automobile je za potrebe filma napravio Cinema Vehicle Services u saradnji sa poznatim tjunerom Chipom Fooseom (verovatno vam je poznat iz emisije "Overhaulin"). "Eleanor" se od standardnog Mustanga razlikuje po centralno postavljenim prednjim svetlima, izmenjenoj haubi i prtljažniku, proširenim blatobranima i raznim drugim promenama koje su joj podarile agresivniji izgled. Srce automobila čini 5.7 V8 motor sa 400KS. U paketu sa automobilom se nalazi i potvrda o autentičnosti, a novi vlasnik je dobio i pločicu na kojoj se nalazi identifikacioni broj vozila.
Izvor: Novavozila.ba