
Da je Peugeot Kietha Herberta samo običan automobil, on bi sigurno odavno bio bačen na otpad i Herbert ga sigurno ne bi čuvao u garaži kao što to radi danas sa svojim četvorotočkašem koji je na kilometar satu zabeležio impresivnu cifru od milion pređenih kilometara.
Nekada popularni model 504 je svoj životni vek započeo u Renaultovom fabričkom postrojenju u Melburnu u Australiji, gde se ovaj model proizvodio zajedno sa Renault R12 i R16 modelima, a Peugeot 504 odlikuje 2.3L GLD dizel motor sa četvorostepenim menjačem.
Izvor: Moto.rs
Peugeot se proizvodio u Australiji pa se uvozio u Evropu? To nisam znao...
Ovaj cikica ga vozi u Evropi jel tako?
Lepo pise Australija...
P.S. prvi put cujem da su Reno i Pezo silazili sa iste trake (ili platforme kako nas je tu neki "car expert" ubedjivao...)
U ustraliji je samo sklapan.
Mada ovo me podseća na Trigera iz Mućki: 20 godina čisti sa istom metlom, promenio je samo 17 glava i 10 drški :D
Da se razumemo, 504 je najbolji auto koji sam imao i vozio, šteta što mu je lim rdjao preko svake mere. Zato ih skoro i nema na putevima.
Dobro, presao je milion. Daleko da je jedini. I nije samo preci milion, kada sam odrastao nas porodicni auto koji je kupljen kao polovan je presao milion i to nakon sto 10 godina prakticno nije vozen. I dalje je u upotrebi i nista mu nikada crklo nije. I sta je sad tu toliko za cudjenje?
Cudan je nekvalitet, ovo se i ocekuje kada platis nesto u danasnjem ekvivalentu 30000 evra.