home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

BMW opoziva gotovo pola miliona vozila širom sveta zbog problema na delu motora, saopštio je predstavnik kompanije, a prenosi France 24.

Opoziv obuhvata modele sa šestocilindričnim motorima proizvedene između septembra 2009. i novembra 2011. godine. Broj opozvanih automobila u Nemačkoj je relativno mali - 10.800 - jer se na tom tržištu najviše prodaju modeli sa četverocilindričnim motorima. Ukupan broj obuhvata i oko 232.000 automobila koji su pre dve nedelje opozvani u Kini.

BMW je kontaktirao i 156.000 vlasnika u SAD-u pozivajući ih da se obrate prodavcima. Problem je u zavrtnjima koji drže jedinicu za varijabilno pomeranje bregaste osovine, a koji mogu postati labavi ili se čak slomiti, što bi moglo dovesti do kvara motora.

Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list



čitanja : 1275



Komentari

Dokle vise sa opozivima,pobedili su :))

Autor Kica 12 Apr 2014, 12:41

bolje opoziv i milion vozila nego jedan u požaru

predostrožnost

Autor mik 12 Apr 2014, 14:55

http://bmwproblems.wordpress.com/bmwownersbeware/

Autor Pit 12 Apr 2014, 15:42

"Autor Pit 12 Apr 2014, 15:42"
jel moguce da ovo iko objavljuje?
sad cu da uletim na forum Rols Rojsa i "danas mi se zapalio novi fantom...."
batalimo price anonimaca,pojedinaca,hejtera,laznjaka...
juce kad sam rekao ono sto sam rekao za s klasu odgovorio si sa +1,a sad ove gluposti postavljas...

Autor bmw series 8 12 Apr 2014, 16:46

Bs8
Pa hocu da kazem pojedinih slucajeva ima. Problem je kad je masovno, kao 458, 911 itd.

Autor Pit 12 Apr 2014, 17:44

Bs8
Pa to su vlasnici. Imas slucajeva. I ovo je isto slika sa bloga, pa ?
Ako se desava masovno, znaci da je problem i propust negde. Ali razumljivo mi je da su pojedini hejteri potrcali da likuju, a kriju "svoje", pa sam zato okacio. Bio sam naleteo pre nekog vremena na jednu negativnu vest na bmw blogu, ali nisam hteo da je objavim ovde, da ne bi ispao hejter. Toma izbegava te, ali zato pljuje mb sve u 16.

Autor Pit 12 Apr 2014, 18:00

ali je drugo pisati i lagati a sasvim nesto drugo je npr.ona vest juce o s klasi kad se vidi crno na belo da je motor napravio ogromnu stetu.to je dokaz da je motor zapalio sve oko sebe do soferke.a to sta se sve provlaci po blogovima i sta ljudi sve pisu bez dokaza,na to i ne treba obracati paznju.

Autor bmw series 8 12 Apr 2014, 18:45

Bs8
Aha, to oni lazu zbog vas na ovom blogu. : )
Imas i slike, ima i video zapisa. Znaci ako nije na ovom blogu, virtuelno je i ne racuna se. : )

Autor Pit 12 Apr 2014, 20:11

Nista dramaticno. Rec je najverovatnije o solidarnosti obzirom na nedavno objavljene vesti o saradnji sa Toyotom.

Autor Vojvoda 12 Apr 2014, 20:33

pit
daj mi sliku novog BMW da se zapalio, ili da na sajmu nekom nece da startuje motor.

Autor toma 12 Apr 2014, 21:20

aj baci te slike i zapise da vidimo.i nije samo ovaj blog na svetu pun hejtera i lazova...

Autor bmw series 8 12 Apr 2014, 21:32

toma,najlakse je pricati a 90% linkova ostavljamo ti i ja. ostali se nesto ne pretrzu...
ja cuo,procitao,video...a ovamo s klasa u plamenu.i to stara citave 2 nedelje :)

Autor bmw series 8 12 Apr 2014, 22:08

Odose milioni na popravke.Dje bas u ovom trenutku kad je konkurencija navalila.A sto se tice S klase bice zetve ove godine 24000 prodatih primjeraka u prva tri mjeseca i to kad je prodaja najslabija.A8 i 7 nisu prodali ni 15000 znaj ljidi ko je LION.

Autor messi 12 Apr 2014, 22:18

http://bmwproblems.wordpress.com/
Ima i jo[ video klipova da se nadje.
Ko može da kaže da li je izolovan slučaj za bmw ili mb ?!
Kad je masovno, onda je problem. Dakle ako ima neki propust, što može dovesti do toga, onda ide opoziv.
Ali ja vam kažem, znam da ste jedva dočekali i prerano se poradovali, jer jedino tako možete da očekujete 7-cu da proda više od S-a. Ali zapamtite, sve i da ima problem neki, opet će se više prodavati od 7-ce. I ako bude opoziv. Zapamtite moje reči. Živi bili pa videli.

Autor Pit 13 Apr 2014, 00:31

Što se S klase tiče, mogu da kažem da samo u Srbiji ima nekoliko komada.
A mogu misliti po svetu.
Tako da, ako neki propust postoji, pokazaće se sigurno.
Tako da, mislim da su se neki prerano poradovali. :)

Autor Pit 13 Apr 2014, 00:41