home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Ferrari Enzo motor

Samo 1.500 kilometara je prošao motor Ferrari Enza koji se prodaje preko servisa eBay po ceni od neverovatnih 375.000 dolara.

Samo za poređenje, za taj novac može da se kupi potpuno novi Ferrari 812 Superfast. Naime, Ferrari 812 Superfast takođe koristi atmosferskog benzinca 6.5 V12. Razvija 800KS pri 8500/min i 718 Nm pri 7000/min. Sasvim dovoljno da do stotke stigne za 2,9 s i pojuri 340 km/h. Dakle, osim što je u svakom pogledu snažniji i brži, nemojmo zaboraviti da u slučaju da 375.000 dolara odlučite da potrošite na Ferrari 812 Superfast za tu cifru dobijate kompletan automobil. Ili je bolje kupiti samo motor od Ferrari Enza? 

Ipak, pre nego što se izvede bilo kakav zaključak potrebno je pogledati širu sliku. Ferrari Enzo nije običan Ferrari. On je bio perjanica ponude, stvoren u čast velikog Enza Ferrarija, a na tržište je stigao kao zamena za legendarni Ferrari F40.

Dakle, Ferrari Enzo je u svakom pogledu važna karika bogate istorije proizvođača iz Maranella. U svoje doba je bio F1 bolid za puteve, a 6.5 litarski V12 motor, iz 2003. godine, koji se prodaje razvija impresivnih 650KS pri 7800/min.

Izvor: Autopress.hr

Foto: eBay      



čitanja : 655



Komentari