
Južnokorejski proizvođač će morati da proizvodi pickup u Severnoj Americi kako bi izbegao carinu od 25 posto na uvezena vozila, piše Tportal.hr
Najnovije vesti s američkog tržišta automobila govore da bi Hyundai uskoro mogao da uđe na američko tržište pickup vozila, a radi se verovatno o modelu potpuno proizvedenom u SAD-u i namenjenom privlačenju kupaca koji nisu tradicionalni vlasnici takvog tipa vozila, izjavio je jedan od direktora Hyundaija za Bloomberg.
'To će biti vrlo svestrano vozilo', rekao je Michael O'Brien, potpredsednik za planiranje proizvoda, korporativnih i digitalnih planova za Hyundai, 'i obećava stvaranje potpuno nove klase kupaca.'
Južnokorejski proizvođač automobila ne želi da otkrije kada će pokazati svoj model pickupa, odnosno ne otkriva detalje o specifikacijama. Hyundai je 2015. godine prvi put dao nagoveštaj javnosti kako bi mogao da izgleda njihov pickup kada je pokazao Santa Cruz Crossover Truck Concept na auto salonu u Detroitu.

Hyundaijevi trgovci u SAD-u su bili oduševljeni njime nekoliko meseci. Vozilo s pet sedišta, bez nekih pretenzija, ima oblik crossovera s 2,0 litarskim turbodizelskim motorom i spuštajućim zadnjim vratima s kliznim nastavkom. Model će biti usmeren na mlađu klijentelu u velikim gradovima koji ne mogu smestiti velika pickup vozila pune veličine na ograničena parking mesta.

Hyundai će morati da proizvodi pickup u Severnoj Americi kako bi izbegao carinu od 25 posto na uvezena vozila. O'Brien je snažno sugerisao da će se kompanija odlučiti za proizvodnju novog kamioneta u SAD-u gde će se većina vozila i prodavati - kako bi se izbegle političke kontroverze.
'To vozilo bi moralo da se proizvodi u Sjedinjenim Američkim Državama', rekao je, ističući da su proizvođači automobila koji su odlučili da proizvode nova vozila u Meksiku izazvali gnev predsednika Donalda Trampa.
Hyundai proizvodi limuzine Elantra i Sonata i crossover Santa Fe u svojoj fabrici u Montgomeriju, u Alabami, koja ima kapacitet od oko 400.000 vozila godišnje. Njegova filijala Kia Motors Corp. sklapa modele Telluride, Sorento i Optima u fabrici u Vest Pointu, u Džordžiji u SAD-u, gde proizvodi 340.000 vozila godišnje.
Izvor: Tportal.hr
Foto: arhiva Autoblog.rs