home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Chevrolet Malibu

Skoro 50.000 radnika “Dženeral motorsa” pozvano je da stupi u štrajk nakon što su propali pregovori sindikata i kompanije o zaradama i uslovima rada.

“Ovo je učinjeno u krajnjoj nuždi i odluka nije bila laka”, rekao je potpredsednik sindikata Teri Dites novinarima u Detroitu. On je dodao da radnici traže fer zarade, kvalitetno i povoljno zdravstvo, kao i udeo u profitu.

Dve strane su odredile 14. septembar naveče kao krajnji rok za postizanje dogovora.

Ovaj štrajk, koji počinje u ponoć, prvi je ovih razmera koji pogađa kompaniju “Dženeral motors” od 2007. godine. Tada je za dva dana štrajka kompanija izgubila 300 miliona dolara.

Prethodni četvorogodišnji ugovor sindikata sa kompanijom je istekao ovog vikenda i dve strane su pregovarale o različitim pitanjima, uključujući visinu zarada, zdravstveno osiguranje, udeo u profitu i sigurnost radnog mesta.

Osim toga sindikat se bori da kompanija ne zatvori pogone za sklapanje delova u Ohaju i Mičigenu.

Ranije juče je oko 850 radnika “Dženeral motorsa” stupilo u štrajk.

Iz kompanije “Dženeral motors” tvrde da su njihove zarade i beneficije najbolje u celoj industriji, ali da su spremni da pregovaraju sa sindikatom.

U međuvremenu, automobilska industrija SAD beleži pad prodaje i povećanje troškova zbog investicija u električna vozila i smanjenje emisija štetnih gasova.

Izvor: Srna

Foto: arhiva Autoblog.rs



čitanja : 578



Komentari