
Nemački automobilski gigant Daimler sprema se da ukine 15.000 radnih mesta, znatno više nego što su prvobitno planirali, kako bi smanjili troškove i prebrodili težak period u automobilskoj industriji, pišu nemački mediji.
Predsednik uprave Ola Kaellenius bi trebalo da najavi ukidanje radnih mesta u utorak, paralelno sa objavljivanjem poslovnih rezultata, piše poslovni dnevnik Handelsblatt, citirajući neimenovane izvore unutar firme.
Kompanija će nastojati da smanji broj radnika nudeći im otpremnine i prevremene penzije. Cilj im je da smanje troškove za više od 1,4 milijarde evra s obzirom na tešku situaciju u nemačkom automobilskom sektoru, dodaje list.
Do sada je proizvođač luksuznih automobila sa sedištem u Štutgartu, u čijem je vlasništvu Mercedes-Benz, nameravao da ukine 10.000 radnih mesta.
U Daimleru nisu želeli kda komentarišu Handelsblattov izveštaj.
Izvor: Seebiz.eu
Foto: arhiva Autoblog.rs