home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Škoda Octavia Scout

U Hrvatskoj je u februaru prodato 2.910 novih putničkih vozila, što je 15,3 posto manje nego u fabruaru 2021. godine, dok ih je u prva dva meseca ove godine ukupno prodato 5.881 ili 7,4 posto manje, pokazuju podaci Promocije plus.

U januaru i februaru se najviše tražila Škoda, budući da je njihovih vozila prodato 733 ili 12,4 posto od ukupne prodaje. Slede vozila Volkswagena kojih je prodato 588 ili 10 posto od ukupne prodaje te Kie, 451 ili 7,6 posto.

Na četvrtom mestu najprodavanijih novih vozila je Hyundai, s 432 prodata vozila i udelom od 7,3 posto, dok je peta Toyota, s 378 prodatih vozila i udelom od 6,4 posto.

Najprodavanije vozilo u februaru je bila Škoda Octavia, koju je odabrao 181 kupac. Sledi Jeep Compass s prodajom od 97 vozila, dok je treći najtraženiji model bio Hyundai Kona (84). Samo jedan auto manje od Kone je otišao u ruke novih vlasnika Renaulta Clia, dok je na petom mestu najprodavanijih modela Dacia Duster, kojih je prodato 82.

Prema vrsti pogona, u dosadašnjem delu godine je prodato 3.011 benzinaca, odnosno 51,2 posto od ukupno prodatih te 1.265 dizelaša ili 21,5 posto. Hibridni pogon je odabralo 1.239 kupaca ili 21,1 posto, plinski njih 207, odnosno 3,5 posto. Na začelju su vozila na potpuno električni pogon kojih je prodato 159 ili tek 2,7 posto od ukupne prodaje.

Izvor: Seebiz.eu / HINA

Foto: Arhiva Autoblog.rs



čitanja : 498



Komentari