
Početkom ovog milenijuma BMW je objavio seriju kratkih filmova 'The Hire', u kojoj Klajv Oven glumi vrhunskog vozača 'za najam'. Možda se sećate onog u kojem je BMW-om M5 (E39) pružio Madoni nezaboravno iskustvo. Međutim, najnovija reklama BMW Servicea prikazuje suprotnu priču, u kojoj je električni iX3 užasan automobil za bekstvo, piše Jutarnji.hr.
Videozapis počinje s trojicom pljačkaša banke koje, dok napuštaju zgradu s vrećama novca, napušta njihov vozač u Seriji 3 (E36). Umesto toga, jedini izbor grupe je ući u obližnji iX3. Međutim, čini se da vozač iX3-a ne želi da bude deo ovog zločina, ostajući nepomičan čak i nakon što mu razbojnici bacaju novac u krilo. Sve završava raspršivanjem boje u jednoj vreći novca, nakon čega dolaze policajci.
Poruka BMW Service odeljenja je jasna: 'bez obzira koliko je bizarno, smešno, opasno ili emocionalno, mi smo tu da pomognemo'. BMW iX3 je nedavno dobio osveženja. Estetske promene uključuju povećanje otvora na rešetki i malo smanjenje prednjih svetala. Unutra je ugrađena 12,3-inčna digitalna instrument ploča i infotainment iste veličine.
Pogonski sklop ostaje isti – električni motor na zadnjoj osovini sposoban za 285KS (210 kW) i 400 Nm, pri čemu je EV SUV-u do 100 km/h potrebno 6,8 sekundi, na putu do elektronski ograničene maksimalne brzine od 180 km/h. Pogonski sklop koristi 80 kWh bateriju koja nudi domet od 460 kilometara prema WLTP-u. Pri punjenju od 150 kW, 100 kilometara dometa se dobija za 10 minuta.
Izvor: Jutarnji.hr
Foto: Screenshot YouTube