
Proizvodnja električnih vozila traži 40 posto manje radnih mesta nego proizvodnja benzinaca, iako se deo poslova može sačuvati proizvodnjom više delova unutar kompanija, izjavio je šef američkog automobilskog diva Forda.

Na putevima su prvi električni kamioni, a Tesla u decembru šalje u saobraćaj svoj prvi Semi, koji ima domet od oko 800 km i može da povuče teret od 40 tona. Deluje kao jedna lepa priča, ali da li je baš tako? Odnosno, da li je teretni saobraćaj spreman za električnu tranziciju?

Subaru je na sajmu automobila u Los Anđelesu prikazao novu, već šestu generaciju Impreze koja će sada biti dostupna samo u hatchback verziji.

Ofenbah, novembar 2022. – Hyundai IONIQ 6 elektrifikovani strimlajner dobio je najvišu ocenu od strane nezavisne organizacije za procenu vozila European New Car Assessment Programme (Euro NCAP – Evropski program za procenu novih automobila). Najnoviji model u Hyundai liniji IONIQ brenda pridružio se IONIQ 5 u tome što pruža najviše bezbednosne standarde, ali i u osvajanju maksimalnih pet zvezdica dobijenih od EURO NCAP.
Toyota bZ Compact SUV Concept

Novi bZ Compact SUV Concept svetsku premijeru ima na salonu automobila u Los Anđelesu.

• Alfa Romeo predstavlja model Tonale Plug-In Hybrid Q4— oličenje „ekonomičnog sportskog duha“ i prvi korak ka sportskoj vožnji budućnosti.

Porsche je u Los Anđelesu i zvanično predstavio specijalnu verziju 911-ice, i to 911 Dakar za sve terene.

Potpuno novi Kia Niro EV pobedio je na prestižnom takmičenju Zlatni volan (Goldenes Lenkrad) koje važi za najprestižnije u Nemačkoj.

Honda je saopštila da je i zvanično okončana proizvodnja sportskog modela NSX (koji se u Americi prodavao pod brendom Acura), i to u završnoj Type S ediciji.