home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

I Ford je danas najavio svoj novitet za predstojeći Salon automobila u Frankfurtu. U pitanju je S-Max Concept koji, kao što se već vidi i iz njegovog imena, najavljuje buduću, drugu generaciju Fordovog modela S-Max.

Prva generacija S-Maxa se u prodaji pojavila 2006. godine, u međuvremenu je i obnavljana, ali vreme je za potpuno novi model koji će se po sadašnjim informacijama najverovatnije pojaviti tokom 2014. godine.

Ford je i ovom modelu podario prednju deo sa Aston Martin maskom, dok se pod haubom koncepta nalazi četvorocilindrični 1,5 litarski EcoBoost turbo motor.

Ford ističe da se u prostranoj kabini ovog koncepta nalaze najkvalitetniji materijali, a ističu se koža i detalji od ugljeničnih vlakana.

Automobil je između ostalog opremljen i sistemima Intelligent Protection System sa Pre-Collision Assist-om, novom verzijom Active Park Assist-a, kao i unapređenim Ford Sync sistemom koji može da nadgleda i zdravlje putnika (putem senzora za merenje otkucaja srca ugrađenim u sedišta).

Ivan Mitić - Autoblog.rs




čitanja : 1498



Komentari

Aston Ford :D

Autor englez 28 Avg 2013, 12:26

fantastican i sad a ovo izgleda brutalno dobro

Autor Jovanovic 28 Avg 2013, 13:11

Ne svidja mi se sto svi modeli u gami imaju potpuno istu ili ce dobiti kod restyla (Focus) ovu novu masku... mogli su vise da se potrude da ima razlike medju modelima... ko jaje jajetu.
Dobro izgleda, ima par detalja koji su vec vidjeni na drugim MPV modelima...

Autor Orlo 28 Avg 2013, 14:10

da li neko vidi brave jer ih ja ne vidim

lepo sportski dizajniran MPV

Autor alex 92 28 Avg 2013, 16:08

copy paste sa drugih modela.do proizvodnje ima da ga upropaste zbog troskova stednje

Autor nikokaoja 28 Avg 2013, 18:19

I prva generacija je bila odličan MPV , a ovo bi trebalo biti još zajebanije...

Autor Đorđe 28 Avg 2013, 20:09

Veliki MPV agresivno, sportski dizajniran!
Dobar posao je ford odradio, pokradose Aston samo tako, ali stvarno dobro izgleda za tu kategoriju vozila.

Autor Damko 29 Avg 2013, 12:54