Lexus RZ Sport Concept & Lexus RX Outdoor Concept

Lexus je na Tokyo Auto Salon između ostalog dovezao i RZ Sport Concept baziran na električnom crossoveru RZ.
Japanci su za RZ Sport Concept predvideli beli eksterijer sa kontrastnim crnim prednjim delom i plavim detaljima, novu haubu od ugljeničnih vlakana, aero body paket (prednji spojler, proširenja blatobrana, bočni pragovi, spojler na vratima prtljažnika, zadnji krovni spojler...), set 21-inčnih Volk Racing točkova, modifikovano oslanjanje (auto je niži za 35 mm) i doterani enterijer sa četiri sedišta.

RZ Sport Concept je dugačak 4883 mm, širok 1985 mm i visok 1600 mm, što je 78 mm duže, 90 mm šire i 35 mm niže od serijskog modela.
Koncept ima dva elektromotora sa kombinovanih 402KS.
Pažnju privlači i Lexus RX Outdoor Concept.
Baza je Lexus RX 450h+ koji je tim japanskog premijum brenda pretvorio u vozilo za izlete u prirodu.

Vozilo ima povišeni klirens, Rays točkove od 18 inča sa gumama za sve terene 265/60 i šator na krovu. Šator je Feldon Shelter Hawk Nest, a nalazi se na prilagođenom krovnom nosaču napravljenom od aluminijuma.
Ova verzija je dobila set LED svetala, crne ručice na vratima, aluminijumsku zaštitnu ploču, crnu masku, dok su donji delovi ofarbani u crno.
Ivan Mitić – Autoblog.rs