Novi Mitsubishi Outlander u Srbiji od 24.990 evra

Uvoznik Mitsubishija za Srbiju je na svom sajtu (Inoto.rs) objavio cenovnik za novu generaciju SUV modela Outlander.
U ponudi su dva motora (2.0L benzinac sa 150KS i 2.2 DI-D dizel sa 150KS), dva paketa opreme (Invite i Intense), tri menjača (manuelni sa 5 i 6 stepeni, 6-stepeni automatik), kao i 2WD i 4WD verzije.


Bazna verzija startuje po ceni od 24.990 evra, a to je Outlander 2.0 Invite 2WD sa 5-stepenin manuelnin menjačem.



Cenovnik za novi Outlander u Srbiji:
Outlander 2.0 Invite 2WD 5-stepeni manuelni menjač 24.990 evra
Outlander 2.0 Intense 4WD A/T 6-stepeni automatik 28.990 evra
Outlander 2.2 DI-D Intense 4WD 6-stepeni manuelni menjač 32.990 evra
Spisak serijske i dodatne opreme može pogledati na sajtu Inoto.rs (u pdf formatu)
Ivan Mitić - Autoblog.rs

U nastavku možete pročitati Inoto PR saopštenje o novom Outlanderu:
NOVI OUTLANDER
NOVI NIVO
U ovom trenutku se pojavila potpuno nova dimenzija automobila.
Zaštita okoline, kvalitet i sigurnost dodaju se njegovom identitetu baziranom na voznim performansama. Novi OUTLANDER postigao je superiornu ravnotežu između performansi i ova tri elementa. Šta više, svi ovi elementi su na izuzetno visokom nivou. U današnjem svetu od automobila se očekuje da obezbede i nešto više od voznih performansi. Izgled Novog OUTLANDERA najavljuje pocetak nove ere u kojoj vozaci mogu istovremeno da uživaju u svim aspektima performansi svog automobila. Povezite se u pravcu buducnosti u Vašem Novom Outlanderu, automobilu koji je ponovo ispisao istoriju. Citav novi svet zadovoljsta vožnje Vas ocekuje.
ON ILI OFF ROAD. U ČEMU JE RAZLIKA?
Novi Outlander zadivljuje ne samo mogućnostima prilagodjavanja pogona na četiri točka nemilosrdnim off-road terenima, već i performansama kojima odgovara svakodnevnim izazovima vožnje savremenim autoputevima, gradskim ulicama i vremenskim nepogodama. Zadivljuje i lakoća upravljanja novim Outlanderom i njegova stabilnost koju omogućuje ”responsive suspention” sistem. Vožnja svim terenima i putevima, po Vašoj želji i na Vaše zadovoljstvo. Odaberite svoj put! Njegova čvrsta, smela, sportska spoljašnjost ne ostavlja mesta sumnji u njegove dinamičke sposobnosti. Outlander je dizajniran da bi uzbuđivao, da ostanete otvorenih usta, da se za njim okrećete. Njegova široka karoserija, snažni branici i oštre linije daju novi oblik onome što je moguće učiniti sa SUV dizajnom. Lepih proporcija, izrađen od najboljih dizajnerskih materijala, Outlander predstavlja vrlo moderno i osebujno kreativno iskustvo. Svaka crta njegovog spoljašnjeg izgleda kao da je stalno u pokretu.
Stoga uđite - avantura počinje!
Sportski detalji
Pažnja posvećena detalju je ono što daje snažan identitet Outlander-ovim performansama. Svaka linija dizajna, od sportskih prednjih maglenki i skladno ugrađenih vodoravnih zadnjih svetala do legure i glatkih šina na krovu, odaje njegovu strast za dizajnom. I ploča s instrumentima je drugačija Skliznite na udobno, visoko postavljeno sedište vozača s bočnim osloncima i bacite pogled na raskošnu ploču s instrumentima ispred sebe. Sve je pri ruci i lako je pronaći upravo ono što želite bez skretanja pogleda s puta ispred Vas. Povrh svega, tu je sportsko oblikovanje. Kad ga dodirnete i osetite, videćete da je to potpuno druga priča. Dodatna obloga ploče s instrumentima uključuje kožom presvučeni upravljač i ručicu menjača.
Avanturističkog stila koliko i funkcionalnog, crna tkanina sa srebrnim akcentima obogaćuje Vaše iskustvo vožnje. Sportskog izgleda, ali s nizom vitalnih funkcija vozila, dizajn središnje konzole podseća na motocikle. Crvena noćna rasveta na savršeno uklopljenoj audio ploči i komande klima uređaja, doprinose rafiniranosti atmosfere. Budući da im je sigurnost prioritet, Outlander-ove karakteristike aktivne i pasivne sigurnosti su među najboljima u njegovoj klasi. Vozač i putnici su zaštićeni standardnim prednjim i bočnim vazdušnim jastucima, kao i standardnim vazdušnim zavesama i unutrašnjim stubovima za zaštitu glave koji apsorbuju snagu. Da bi brzo, jednostavno i sigurno bilo montirano dečije sedište, sedišta u drugom redu imaju ugrađene ISOFIX držače. Kruti dizajn karoserije pruža uverljivu sigurnost u slučaju sudara bez obzira na smer udara. Povišena sedišta i vrhunski položaj nudi dodatni stepen pogleda na sve strane i sigurnost vozača
Xenon prednja svetla
Xenon prednja svetla sa standardnim samoporavnanjem i brisači prednjih svetala poboljšavaju vidljivost na putu. Ojačana, razvijena karoserija sigurna na udar dizajnirana je kako bi maksimalno poboljšala sigurnost putnika u slučaju da ipak dođe do sudara, bez obzira na smer udara. ASTC naša kontrola Aktivne stabilnosti i vuče je dizajnirana tako da poboljša rukovanje vozilom na klizavim površinama. Osiguravajući stabilnost i dobro ležanje na putu, unutrašnji senzori odmah identifikuju i ispravljaju prejako i preslabo reagovanje vozila na upravljač.Sigurnosni paket takođe uključuje anti-blokirajući sistem kočnica (ABS) s elektronskom distribucijom sile kočenja (EBD) i pomoć pri kočenju, prednje sigurnosne pojaseve s varijabilnim limitatorima sile i pred-natezača. Outlander je opremljen velikim prednjim i zadnjim disk kočnicama za vrhunske performanse zaustavljanja.
Dobar, kvalitetan i za Japance iznenadjujuce prijatan oku. Enterijer bas lepo odradjen. Jedino mi smeta jaka cena. Pogotovo za dizelasa.
Ne razumem te japance, dizleše prave od 2.2L... I Honda, i Mazda, i Mitsubishi... Jedino Subaru pametan pa ima 2.0L boxer dizel.
Sa ovolikim prepustima ispred prednjih i iza zadnjih točkova, ovo ni uz strmiju rampu u javnoj garaži naće proći bez oštećenja.
Miki
Na razvijenim tržištima je to nebitna razlika(u registraciji)..
Samo je kod nas luksuz preko 2000ccm3.. I još po negde..
Koliko je skup, pa duša boli.
Mogu odma da ga ne uvoze.
Problem sa japancima je 12% carine.
Nego gde se proizvodi ovaj Outlander za EU?
A koliko ono košta Pajero?
Enterijer je još i ok, ali eksterijer je u ozbiljnom sukobu sa okom posmatrača. (bar mojim)
Verujem da će PSA family da optimalizuje "crte lica" na svojim klonovima.
Mislim da cena mora ozbiljno dole, ne bi li uzeo svoj zalogaj tršišta.
Pajero je 90tih bio lider u ovoj klasi, ali sada su ih Nemacki premium modeli unistili, i zauzeli mesto koje je svojevremeno drzao Mitsubishi sa svojim Pajerom
Nije Outlander uopšte skup. ASX ( inače, besmisleniji ) u nekim varijantama može da bude i skuplji od najskupljeg Outlandera...
Ala je dosadan... Ne sumnjam u kvalitet, ali mislim da je mazda cx-5, pa i Subaru Forester novi daleko bolja kupovina.
Moron,
ASX besmislen(iji)?
Što tako "tvrdo"... pa valjda Policija zna zašto baš njime zanavlja saobraćajcima vozni park?
Da nije to neka aluzija na mito/korupciju u "državi"?
Nemoj načelnik Simić da ti "koriguje" mišljenje i anatomiju lica, tela? :)))
Još Krajslere da počnu da kupuju i znaćemo da smo "stali na noge".
Iznenadih se neki dan kada se mimoiđoh sa Suzukijem SX4 u "pandurskom odelu"?
I to imaju...
@Djenka
SX4 su izabrali na osnovu komentara na blogu... cenim da im je iskustvo carobnjaka sa njegovim drugom koji je uzeo SX4 dosta pomoglo pri odlucivanju... i pozitivni komentari nekih poput Predraga i Dejana L... :)
P.S. To je prava drzava u kojoj se slusa glas naroda... ;)
Djenka
Naravno da korisnici budžetskih sredstava znaju kako da se celishodno koriste sredstva poreskih obveznika i da vode računa o svakom dinaru kao da je iz njihovog džepa.
Zato i kupuju "besne mašine"...
Za 33000 godinu dana star BMW x3 u punoj opremi, takodje dizel i 4wd.
Cena mnooogo nize, makar za 20% za dizel.
Boga mi, za 66 najvrednijih evropskih novcanica se moze kupiti i potpuno nov Audi Q3 2.0 TDI. I pri tom se dobiti veci status medju prijateljima, a jos veca zavist medju neprijateljima. Da ne pisem o tome da je registracija niza na motor iz Audi-ja, u odnosu na motor iz Mitsubishi-ja. Ma, kakav izgled uzivo. Vidi se da mu svetla podsecaju na nove Land Rover-e. Ni malo nije originalan.
@ Stole
Ja se dobrovoljno prijavljujem za njihovog dizajnera. Stvarno kasne sa dizajnom za konkurencijom. Kada sam napisao DOBROVOLJNO, mislio sam samo na prijavljivanje, ne i na volonterski rad. Mora da se plati dizajner. Ma ko to bio. Oni bi to morali POD HITNO da urade.