U sklopu unapređenja game za 2009. godinu, BMW je za modele svoje serije 6 (za sve verzije sem za M modele) pripremio i poseban Edition Sport paket, zaslužan za poboljšane vozne osobine i još privlačniji izgled.
Za individualniji izgled se brinu, pre svega, novi aluminijumski točkovi od 19 inča, drugačija hauba u odnosu na standarne modele, sedam boja karoserije (plus dve nove - Imola Red i Carbon Black), detalji od brušenog aluminijuma u unutrašnjosti, dok je za bolje vozne osobine zaslužno doterano ogibljenje. Tu je i novi sportski izduvni sistem, ali samo za BMW 650i.
Cene u Velikoj Britaniji se kreću od 53.445 funti (skoro 68.000 evra) za BMW 630i Edition Sport Coupe do 65.820 funti (83.640 evra) za BMW 650i Edition Sport Cabrio.
Što se M6 modela tiče, oni su za sezonu 2009. dobili novu generaciju iDrive sistema sa redizajniranim kontrolerom i 8.8 inčnim displejem, novi navigacioni sistem (uključuje i BMW–ov ConnectedDrive internet sistem 80Gb hard-disk), kao i drugačije oblikovane spoljne retrovizore i novu opcionu Carbon Black metalik boju.
BMW je samo za M6 Coupe ponudio i novi Competition Package, koji podrazumeva, između ostalog, spušteno M Sports ogibljenje (12 mm napred, a 10 mm pozadi), doterani DSC sistem, nove aluminijumske točkove sa Pirelli P Zero Corsa System gumama, zatamnjene hromirane izduvne cevi i drugačiju haubu u odnosu na standarni M6.