home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Specijalni Fiat 500 by DIESEL, rezultat saradnje dizajnerskog tima Fiatovog Centro Style-a i brenda DIESEL, nije novost, ali je za novu sezonu njegova ponuda proširena novom Blue Midnight Indigo bojom i jačim 1.3 Multijet dizelašem.

Pomenuti motor razvija 95KS (u paketu je i Stop & Start sistem), a po fabričkim podacima troši 3,9 litara goriva na 100 km (emisija CO2 je 104 grama po kilometru, maksimalna brzina 180 km/h, a ubrzanje do stotke traje 10,7 sec).

Fiat 500 by DIESEL inače može da se dobije i sa još tri motora koji zadovoljavaju Euro5 standard: sa 1.2 i 1.4 litarskim benzincima od 69 i 100KS, kao i slabijim 1.3 Multijet dizelašem od 75KS.

Deo DIESEL paketa su između ostalog i aluminijumski točkovi od 16 inča (sa DIESEL logom u njihovom centru), hromirana kućišta retrovizora, hromirane bočne lajsne na vratima, DIESEL logo na B stubovima, nove materijali za sedišta (sa novim dizajnom i prošivenim žutim koncem), DIESEL logo na ručici menjača i novi pragovi sa DIESEL sloganom "For successful living". 

Fiat inače planira da širom sveta proda tačno 10.000 primeraka modela 500 by DIESEL, a do sada je plasirano skoro 6.000.



čitanja : 1366



Komentari

ha, ha, ovo ja macho verzija! :)))

Autor carobnjak 21 Jan 2010, 09:53

E, dobar je. Koliko li kosta?

Autor Damko 21 Jan 2010, 12:48