
Aktuelna generacija Mazde6 (u Japanu Mazda Atenza) je predstavljena tokom 2007. godine, pa je japanska kompanija za početak marta i Salon automobila u Ženevi pripremila osveženu varijantu koja se odlikuje manjim estetskim korekcijama, modifikovanim ogibljenjem i novim 2,0 litarskim četvorocilindričnim benzinskim motorom sa direktnim ubrizgavanjem.
Kao što je pomenuto, vizuelnih izmena nema puno, pa se sve svodi na doteranu petougaonu masku, redizajnirani prednji branik i svetla, novi dizajn alu točkova, kao i nekoliko novih boja i manje promene u enterijeru.

Značajnije su promene u ponudi motora, a to je pre svega novitet u vidu 2,0 litarskog DISI benzinca sa direktnim ubrizgavanjem koji razvija 114kW/155KS.

U paleti motora se inače nalazi šest agregata koja, pored novog 2.0 DISI, obuhvata i 1.8L i 2.5L benzince (sa 120KS odnosno 170KS), kao i tri verzije 2,2 litarskog turbo-dizelaša (sa 129, 163 i 180 konja), a treba pomenuti i novi petostepeni automatski menjač.

U Mazdi navode i poboljšanje upravljivosti i bogatiji spisak bezbednosne opreme, dok paleta karoserijskih varijanti ostaje po starom (sedan, hatchback sa 5 vrata i karavan).
Iste izmene je doživela i Atenza, kako se ova Mazda zove u Japanu (gde se očekuje prodaja od oko 800 komada mesečno).


Što se cena tiče, Atenza sedan u Japanu staje od 16.650 do 19.815 evra, Atenza hatchback od 19.415 do 21.795 evra, a Atenza Sport Wagon (karavan) od 17.830 do 21.795 evra.