
Sem što priprema naslednike aktuelnih modela 308 i 107, još jedan od važnijih novih modela koji stižu iz Peugeot je i 208, odnosno naslednik aktuelnog 207 koji se bori sa konkurentima kao što su Renault Clio, Citroen C3, Opel Corsa, Seat Ibiza, Škoda Fabia, Fiat Punto Evo, VW Polo, Ford Fiesta i ostali.
Novi francuski automobil B segmenta će se u prodaji pojaviti na proleće naredne godine, a dok se to ne desi, evo i njegovih prvih zvaničnih fotografija.

Suprotno trendovima da su novi modeli veći od svojih prethodnika, Peugeot 208 (i dalje će se nuditi u više karoserijskih varijanti) je za sedam cm kraći i 1 cm niži od 207-ice, ali i 110 kg lakši (u proseku). Međuosovinsko rastojanje je ostalo identično - 254 cm, a ovde i podatak da koeficijent otpora vazduhu iznosi 0,29.

Bez obzira na manje dimenzije, Francuzi najavljuju prostraniji enterijer (+ 5 cm za kolena putnika pozadi) sa kvalitetnijim materijalima i za 15 litara veću zapreminu prtljažnika.


Kada se pojavi u porodaji, 208-ica će prvo biti dostupna sa paletom motora u kojoj će biti pet dizelaša i dva benzinca, pri čemu će osnovni dizelaš imati potrošnju od 3,4 litra na 100 km.


Novost predstavljaju trocilindrični benzinci od 1.0L i 1.2L zapremine sa 68KS, odnosno 82KS. Manji 1.0L motor ima potrošnju od 4,3 litra na 100 km i emisiju CO2 od 99 grama po kilometru.



U planu su i druge verzije (uključujući i sportski GTI sa 1.6 THP motorom od 200KS), a u ponudi će između ostalog biti i Stop & Start sistem i veliki Infotainment-Display sa ekranom osetlijivim na dodir.
Ivan Mitić – Autoblog.rs




Hm,čudan dizajnerski pravac si izabrali. Očekivao sam drugačiji,pogotovo posle ofanzive Pežoa u novije vreme.
Sa 508 su krenuli taj novi pravac. Lepo izgleda autić,mada malo čudno. Najlepše izgleda na slici 4.
Slika 5,zadnji deo podseća na Aurisa.
Enterijer takodje pomalo čudan.
Prošli model mi se baš svidja.
Pohvale za manju masu !
Sve u svemu,fin autić,mada mislim da su mogli u Pežou da izaberu lepši dizajnerski pravac generalno.
Kako su 206,307,406 (kupe)308CC i ostali izgledali fenomenalno kada su se pojavili...
Pretpostavaljam da je došlo do smene šefa dizajna?
ne oduzima dah. videcemo kakav ce efekat imati uzivo.
svidja mi se sto su zadrzali dimenzije u klasi, pa cak i malo smanjili.
206 ce biti uvek evergreen auto i u odnosu na njega ocenjujem dizajn svih Pezoa. Ovo je originalno ali cudno. Previse detalja, nisu losi ali nemam utisak na prvu loptu. Cini mi se da je mogao lepsi da bude mnogo. Od svih stvari koje sam video volan mi je najlepsi. A i kakav je to trip da gledas preko volana u instrumente a ne kroz njega. Mislim, ja bar nisam sedeo u slicnom autu. Civic ima neko slicno resenje... Morace da prodje neko vreme dok ga ne skapiram u celini.
dizajn spolja je odlican mada me malo podseca na jaris...a enterijer je blago receno cudan!
Loše, Polo je pokazao kako izgled moze da bude lep i jednostavan.
lepo izgleda, dobra zavrsna obrada...bas deluje kvalitetno...ne svidja mi se ovaj zaseceni deo koji ulazi u stopove a i ovaj prednji deo ispod linije haube su mogli malo bolje da urade. Jos jedan u nizu mali gradskih automobila...sigurno ce imati uspeha na trzistu, ali nece nadmasiti uspeh 206
na prvi pogled izgleda gadno,ali posle 2 i treceg gledanja mogu reci da mi se svidja,pogotovu ovaj sa 3-oja vrata
Solidno zgleda, drugaciji, kao svaki Peugeot, videcemo uzivo... Sve pohvale za urednika, medju prvima je sa slikama...
1. utisak mlak, a onda malo zagledam se, pa uočim lepši C stub, lepše i čistije forme, originalne farove (doduše LED-ovi nisu tamo gde bi ih ja pomerio), enterijer, auuuu, pa dobro, bar nije kopija ničega viđenog, generalno kao manji Auris ili zaobljeni Yaris, sve u svemu ocena 9.
Za mene nista novo nista originalno. Vec vidjeno malo zaobljenije linije i par novih farova. Znali su oni i bolje.
Prema analizama osiguravajuće kuće Warranty Direct vozila marke Peugeot proglašena su najsigurnijim vozilima u Evropi. Istraživanje je rađeno na uzorku od 20.000 automobila starosti od tri do sedam godina, od kojih je Peugeot 207 osvojio titulu najpouzdanijeg, sa najmanjom verovatnoćom kvara.
Interesantno izgleda i ima nekih novih linija samo pohvale.
Ovaj podatak da je laksi cak 110 kg ne bih uzeo za ozbiljno s obzirom da je to velika tezina u pitanju, a i konkurencija se hvali ako smanji za 20-30 kg....a Pezo nije nikada doneo neku revoluciju.
Skoro nisam video ružniji novi model. Da je iz Kine pa da se ne stidi, a ovako... Preveliki broj detalja i grozne svetlosne grupe su upropastile dobru osnovu. Šteta.
Svako ima snasu da promasi ..
Peugeot je sada tu sansu "iskoristio"..
Ne lici mi na uspeh..
Meni se sviđa sve. Posebno ono da je kraći 7 cm i lakši za 100+kg.
Idejno rešenje "multifunkcionlnog volana" je suviše revolucionarno za peugeot, a visinski položaj komandi klimatizacije kao da su odredili dizajneri dačije