
General Motors je prošle godine požurio sa predstavlejnjem dugo očekivanog 2013 Chevrolet Malibua kako bi debitovao pre velikog rivala Ford Fusiona ali standardni 2.5L motor (197KS) nije primljen naročito dobro.
Pomoć je na putu pa će se u ponudi za 2013. godinu naći i 2.0L turbo motor koji razvija 259KS i 352 Nm obrtnog momenta pri samo 1.700 o/min. To je veća snaga nego što je Malibu V6 ikada ranije imao, a sa ubrzanjem do 100 km/h za 6,3 sekunde 2013 Malibu je takođe jedan od najbržih u svojoj istoriji.
Na taj način Chevrolet se hvali da Malibu 2.5L kao i 2.0L turbo pružaju najveći obrtni moment u klasi. Malibu takođe razvija veću snagu nego glavni favorit u klasi (Toyota Camry), ali po obrtnom momentu ipak zaostaje za nedavno predstavljenim Ford Fusionom.
Navedeni 2.0L turbo motor će biti dostupan američkim, evropskim i azijskim kupcima.
Autor: Zoran T. – Autoblog.rs
Slika: Chevrolet