
Fiat je pripremio novu limuzinu Viaggio čija se zvanična premijera održava na Salonu automobila u Pekingu.
Po do sada saopštenim informacijama, Viaggio je dugačak 4679 mm, širok 1850 mm, dok međuosovinsko rastojanje iznosi 2708 mm.


Što se palete pogonskih agregata tiče, Viaggio će pokretati 1.4 T-Jet turbo motor u dve verzije: sa 120KS i sa 150KS (u ponudi će biti i šestostepeni menjač sa duplim kvačilom).
Za proizvodnju će se brinuti firma Guangzhou-Fiat, a kako se očekuje, jedan od glavnih konkurenata novom Fiatu na kineskom tržištu biće Buick Excelle.
Ivan Mitić - Autoblog.rs
U nastavku pročitajte i PR saopštenje Fiat Automobili Srbija
Fiat Viaggio – Svetska premijera u Pekingu
Na 12. Međunarodnom salonu automobila u Pekingu danas je predstavljen Fiat Viaggio, potpuno nov model putničkog automobila koji će se u celosti proizvoditi u Kini. Viaggio je prvi zajednički projekat Fiata i Krajslera, kao i prvi lokalizovani projekat kompanije Fiat Guangdžou. Prvi automobili će sa proizvodne trake sići krajem juna, a u auto salonima će biti krajem ove godine, za sada samo na kineskom tržištu.
Viaggo, odnosno Fei Sang kako glasi kinesko ime ovog modela, kompaktni je sedan sa četvoro vrata i i sedištima za pet putnika. Predstavlja jedinstvenu kombinaciju snage, efikasnosti u potrošnji goriva, tehnologije i sofisticiranog dizajna.
Osmišljen u Torinu, novi Viaggo i spolja i iznutra krasi prepoznatljivi italijanski dizajn. Savremeni stilski elementi uklopljeni su sa klasičnim: dizajneri novog modela su napravili kompaktan sedan jedinstven na ovom segmentu tržišta.
Dugačak je 4,679mm, a širok 1,850mm.
Novi model će imati dve verzije: sa 1.4 litarskim Turbo motorom T-Jet snage 120 KS i u snažnijoj varijatni od 150 KS, čime se obezbeđuju odlične performanse, uz održavanje ekonomičnosti u potrošnji goriva.
Ranije objavljene slike

