
Italijanski Alfa Romeo na Salonu automobila u Parizu neće predstaviti neki potpuno novi model, pa će pažnju publike pokušati da privuče sa nekoliko novih edicija postojećih modela.
Kao oficijelni partner Superbike šampionata Alfa Romeo je pripremio dva nova specijalna izdanja modela MiTo, a prvi je na redu MiTo SBK Limited Edition koji će biti napravljen u ograničenoj seriji od samo 200 primeraka.

MiTo SBK Limited Edition ima 1.4L motor sa 170 konja, a
kupci će moći da izaberu između dve boje (crna ili crvena), u kombinaciji sa
krovom i retrovizorima u crvenoj, crnoj ili beloj boji i sa sivim dekorativnim
elementima na bokovima.
Takođe, u paketu su i crvena kočiona klešta, titanium alu
točkovi od 18 inča, Sabelt sedišta, kožni volan i ručica menjača (prošiveni
crvenim koncem), alkantara u enterijeru i pločica sa serijskim brojem.
S druge strane, MiTo Serie Speciale SBK je dostupan sa svim motorima koji su inače u ponudi kod MiTa (izuzimajući 1,4 litarski benzinac sa 70KS i pomenuti turbo benzinac sa 170 konja).

Ovaj MiTo će se takođe nuditi sa krovom i retrovizorima u različitoj boji od ostatka automobila (black, Alfa red, Tornado blue i Cristallo white u kombinaciji sa crnim, crvenim ili belim krovom), a tu su i alu točkovi od 16 inča, zadnji krovni spojler, hromirana izduvna cev, crni okviri svetala, sportski zadnji branik, SBK logo (koji se nalazi i na sedištima), kožni volan i crni "carbon look" prednji panel.

Takođe, u Parizu će biti izložena i Giulietta Sportiva.
Giulietta Sportiva je na raspolaganju sa manuelnim i automatskim menjačima, kao i sa izborom između 1.4 MultiAir benzinca sa 170KS (u kombinaciji i sa TCT menjačem) i turbo-dizelaša 2.0 JTDM sa 140 i 170KS (takođe dostupan i sa TCT-om).


Giuletta Sportiva se između ostalog odlikuje i zatamnjenim prednjim svetlima, srebrnim kućištima retrovizora, sportski podešenim ogibljenjem, zatamnjenim zadnjim staklima, aluminijumskim točkovima od 18 inča (gume 225/40), Brembo kočnicama, crvenim kočionim kleštima, Sportiva Quadrifoglio Verde logom, sportskim sedištima, kožnim volanom (prošiven crvenim koncem) i aluminijumskim sportskim pedalama.
Ivan Mitić - Autoblog.rs