Obeležavajući 10 godina od predstavljanja prvog modela u čijoj oznaci je korišćeno slovo F (koje u slučaju Lexusa predstavlja sinonim za najsnažnije sportske verzije), Toyotin luksuzni brend predstavio je dva posebna modela: Coupe RC F i sedan GS F.
Premijerno predstavljeni na Sajmu automobila u Tokiju, Lexusovi jubilarni modeli RC F i GS F su ofarbani mat sivom bojom i za sada će se ponuditi samo na japanskom tržištu. U Lexusu još uvek nisu objavili koliko primeraka će napraviti, ali je izvesno da će biti reč o brojčano ograničenoj seriji.
Pored karakteristične boje karoserije, oba modela od standardnih verzija razlikuje i nekoliko karbonskih karoserijskih elemenata, a odlika jubilarne edicije je i dvobojna kožom obložena unutrašnjost, titanijumski prigušivači izduvnog sistema i tvrđe oslanjanje s novim amortizerima.
Promena ispod poklopca motora nema pa oba modela i dalje pokreće 5,0 litarski atmosferski V8 motor koji raspolaže sa 477KS i 530 Nm najvećeg obrtnog momenta, što je dovoljno za ubrzanje od 0 do 100 km/h nakon 4,4 sekunde (RC F), odnosno 4,5 sekundi (GS F) i maksimalnu brzinu 270 km/h.
Izvor: Klix.ba / AutoNews Creative