home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Nova Kia Carnival

24 Jun 2020 - 16:21 Noviteti Link
Kia Carnival

Nakon prošlonedeljne najave, kompanija Kia Motors je danas objavila prve slike potpuno noveu, četvrte generacije njihovog MPV modela Carnival (na nekim tržištima poznat kao Sedona).

Dosadašnje tri generacije su inače prodate u više od dva miliona primeraka, od pojavljivanja prvog modela 1998. godine.

Kia Carnival

Novi Carnival se opisuje kao "Grand Utility Vehicle", a ističe se prednji deo sa LED svetlima, revidiranom "Tiger nose" maksom, novim branikom, kraćim prednjim prepustom, dužom haubom i A stubovima pomerenim unazad.

Kia Carnival

Automobil ima i duže međuosovinsko rastojanje pa nudi i više mesta u unutrašnjosti u odnosu na prethodnika (slike unutrašnjosti za sada nisu objavljene).

Kia Carnival

Od motora se za sada pominju novi 2,5 litarski turbo benzinac sa 277KS, kao i hibridna verzija (verovatno sa kombinacijom 1,6 litarskog benzinca i elektromotora), a na nekim tržištima će se takođe nuditi i dizel motor.

Više detalja će međutim biti saopšteno uskoro, dok je start prodaje u J. Koreji zakazan za treći kvartal.

Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 2024



Komentari