home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Hyperion XP-1

Kompanija Hyperion Motors iz Kalifornije je posle više najava i odlaganja danas konačno i zvanično predstavila svoj supersportski automobil XP-1.

Hyperion XP-1

Premijera je naime trebalo da se održi još u aprilu na sajmu automobila u Njujorku, ali je taj događaj otkazan zbog pandemije koronavirusa.

Hyperion XP-1

Kako bilo, u kratkoj vesti se navodi da je Hyperion XP-1 supersportski automobil sa vodonično-električnim pogonom, pri čemu je ovaj dvosed zahvaljujući laganoj konstrukciji težak samo 1031 kg.

Hyperion XP-1

Autonomija sa jednim punjenjem vodonika po najavama američke kompanije iznosi 1016 milja (1635 km).

Hyperion XP-1

Ubrzanje od 0 do 60 milja na sat (96 km/h) traje 2,2 sekunde, dok je najveća brzina 356 km/h.

Hyperion XP-1

Proizvodnja Hyperiona XP-1 treba da startuje početkom 2022. godine, a u planu je serija od samo 300 primeraka.

Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 1049



Komentari