
Nissan je i zvanično promovisao unapređeni GT-R (modelske godine 2024), i to sa revidiranom aerodinamikom, izmenjenom maskom i povratkom nekih boja iz bogatog istorijskog nasleđa.

Nissan međutim nije saopštio koliko će revidirani 2024 GT-R koštati kada bude u prodaji od proleća.

U svakom slučaju, 2024 GT-R dolazi u Premium, T-Spec i Nismo verzijama. Sve tri verzije imaju revidiranu aerodinamiku koja povećava potisnu silu. Nissan navodi da su ove izmene urađene sa ciljem unapređenog upravljanja.

Vizuelne promene nisu velike, a ističu se LED dnevna svetla i doterana maska. Čitav donji deo branika je redizajniran sa novim umetkom rešetke koji je tanji i preoblikovan zbog boljeg hlađenja i smanjenog otpora. Japanci kažu da ove promene ne menjaju koeficijent otpora od 0,26.

Nismo verzija ima novo zadnje krilo postavljeno na ono što Nissan naziva nosačima u stilu labudovog vrata. Površina novog krila je 10% veća nego ranije, dok je zakrivljenost rekonstruisana za veću potisnu silu.

GT-R Nismo takođe dobija prednji branik i zadnji difuzor koji su specifični za tu verziju.

Povratak T-Spec varijante označava srednji opseg GT-R linije. Vaskrsava i dve boje, Millennium Jade i Midnight Purple III. Obe ove boje su poslednji put ponuđene na modelu GT-R T-Spec za 2021. Vraća se i tamna Mori Green boja unutrašnjosti.
Kod GT-R Nisma se nudi i ekskluzivna Stealth Gray boja.

GT-R T-Spec ima i mehanička poboljšanja u odnosu na Premium, uključujući karbonsko-keramičke kočnice sa Nismo modela i podešeni sistem kontrole stabilnosti. Mehanička poboljšanja kod T-Spec verzije su takođe uparena sa modifikacijom stajlinga, uključujući šire prednje blatobrane i 20-inčne točkove u zlatnoj boji.

Ručno sastavljeni 3,8 litarski twin-turbo V6 motor raspolaže sa 565KS.
Treba pomenuti i standardni (ranije opcioni) titanijumski izduvni sistem. GT-R Nismo je naravno snažniji i ima snagu od 600KS.
Svi GT-R modeli imaju napredni sistem pogona na sva četiri točka i 6-stepeni automatski menjač sa dvostrukim kvačilom. U GT-R Nismu se dobija i prednji diferencijal sa ograničenim proklizavanjem.

Oprema obuhvata i ekran osetljiv na dodir od 8,0 inča koji sadrži Apple CarPlay i Android Auto. Recaro sportska sedišta su obložena kožom, a volan je umotan u alkantaru.
Priredio: Ivan Mitić - Autoblog.rs