DFSK Seres 5 s dometom od 530 km

Brisel je izabran za ekskluzivnu prezentaciju premium sport SUV modela Seres 5 čija dostupnost se na EU tržištu očekuje tokom drugog kvartala ove godine. U prilog ozbiljnosti Seresa na EU tržištu govori i činjenica da će od prvog kvartala 2023. imati predstavništvo u Amsterdamu. Na taj način podrška evropskim kupcima biće na prvom mestu.
Model Seres 5 je dostupan u tri verzije (standard 2WD, premium 4WD i top model 4WD). Seres je za tržište EU ponudio 80 kWh LFP baterije te po prvi put 90 kWh solid state baterije, uz najjači top model, koje omogućavaju visoku energetsku efikasnost i dugovečnost (100.000 km bez degradacije baterije) uprkos snazi od 430 kW.
Seres 5 je dostupan u osam novih boja te pet boja enterijera tako da će svaki kupac moći da pronađe kombinaciju za sebe.

Domet vozila prema normi WLTP iznosi od 500 do 530 kilometara. Da bi obezbedili najbolje za model 5 u Seresu su okupili lanac vodećih svetskih proizvođača auto delova (Bosch, Valeo, Pirelli, BASF, CATL….).
Ugrađeni punjač je kompatibilan za 95% punionica u Evropi što garantuje bezbrižno putovanje svim budućim vlasnicima. U bogatu serijsku opremu, sledeći trend hi-tech vozila, ugrađena je i funkcija V2L koja omogućava punjenje raznih aparata koji se koriste na kampovanju (kafa aparat i sl.). Ako je neophodno, iskoristivi kapacitet baterije se može koristiti i za dopunu drugih vozila.
Seres za svoj premium SUV nudi odličnu garanciju koje će važiti globalno i to: 8 godina i 160.000 km na bateriju, električni motor i pripadajuće sisteme te 4 godine i 100.000 km na ostale komponente vozila. Dodatno, vozači Seres 5 imaće na raspolaganju 24h dežurnu mobilnu asistenciju, kao i onlajn mogućnost ažuriranja vozila kod kuće.
Izvor: Autoportal.hr