
Volkswagen je prošle godine na američkom tržištu prikazao obnovljeni Atlas, a sada je ovaj veliki SUV doteran i za ona tržišta gde se prodaje pod imenom Teramont (između ostalog u Rusiji).

KTM je konačno predstavio novi 890 Duke, koji stiže kao zamena za 790 Duke i donosi više snage, bolju ergonimiju i elektroniku.

Štutgart – Novi Actros F je ulazni model u svet Mercedes-Benz kamiona i posebno je usmeren na one kupce koji traže funkcionalan kamion, ali kojima nisu nužne sve inovacije poslednje generacije Actrosa. Oni žele kamion sa atraktivnim odnosom cene i performansi i autentičnim Mercedes-Benz potpisom. Sada kupci u 24 zemlje Evropske Unije i na odabranim tržištima van Evropske Unije, među kojima su i Srbija, Bosna i Hercegovina i Crna Gora, mogu naručiti ovaj model koji je dizajniran za punu funkcionalnost i efikasnost. Proizvodnja počinje u aprilu.

Blaze EV Classic je počeo da se prodaje u Japanu, pružajući novu mogućnost mobilnosti ljudima koji žele malo električno vozilo sa stilom sportskog automobila iz 1930-ih. Zapravo, automobil možda nije prava reč za njega, jer je jednosed toliko malen da se u Japanu može registrovati kao moped, zaobilazeći notorno stroge tehničke preglede u zemlji i skupe poreze na vozila.

Štutgart. EQA je ime novog ulaznog modela u potpuno elektični svet Mercedes-EQ vozila. Elektro-estetika njegovog dizajna pokazatelj je progresivnog luksuza brenda Mercedes-EQ.

Jaguar je samo za britansko tržište najavio novo specijalno izdanje sportskog coupea F-Type, i to F-Type Reims Edition.

* Tata Motors na indijskom tržištu predatavlja novi SUV Safari, u stvari serijsku verziju koncepta Gravitas koji je prikazan prošle godine

Porsche je ponudu električnog modela Taycan još prošle godine dopunio i baznom verzijom koja je međutim tada bila dostupna samo u Kini, dok se sada konačno pojavila i na drugim tržištima (uključujući Severnu Ameriku i Evropu).

BMW je novu Seriju 3 u produženoj Li varijanti u Kini predstavio još početkom 2019. godine, a sada će takvu verziju moći da nabave i kupci u Indiji.

Cenntro Automotive Group je predstavio svoje planove za proširenje portfelja proizvoda s namenski napravljenim, potpuno električnim vozilom klase 4, koje će služiti tržištu gradske dostave do krajnjeg kupca. Vozilo nazvano CityPorter nudi jedinstveno rešenje za flotu i kupce logistike, nudeći domet do 360 km s jednim punjenjem i najveću brzinu od 100 km/h.

Great Wall Motor (GWM) i njegov premium SUV brend WEY su predstavili novi model Mocha koji će uskoro i zvanično startovati na kineskom tržištu.

BMW je u Velikoj Britaniji počeo sa prodajom novog specijalnog izdanja modela X2, i to BMW X2 M Mesh Edition.

Nemački Sono Motors već nekoliko godina najavljuje svoj električni automobil Sion, a kao najava služi i unapređeni prototip predstavljen na CES sajmu.

U Citroenovoj ponudi električnih modela će se od druge polovine ove godine naći i dostavni e-Berlingo Van.