
Kako pišu Vrele Gume, Volkswagen slavi 40. godišnjicu Golfa GTI lansiranjem Clubsport Edition 40 u Velikoj Britaniji.

Nakon što je nedavno prvi čovek Aston Martina Andy Palmer izjavio da želi da zadrži manuelne menjače u njihovim modelima što je duže moguće, iz ove kompanije je stigla informacija da su za modelsku godinu 2017 predvideli i manuleni menjač u modelu V12 Vantage S.

Lada je saopštila da će uskoro početi proizvodnja sportske Kaline NFR, koja je najavljena kao najbrži produkcijski model Lade.

Audi je objavio prve zvanične fotografije i detalje o restilizovanoj verziji modela A3.

Pušten u prodaju 1995. godine i proizveden u 600.000 primeraka, Citroën je izvršio veliku promenu sa novim Citroën Jumpy-em. Citroën, koji ima osamdesetogodišnje iskustvo sa lakim dostavnim vozilima, našao je rešenje koje je prilagođeno različitim vrstama korišćenja. Neophodni partner poslovnih korisnika, novi Jumpy je dizajniran tako da pruži efikasnost i ergonomiju koji su u službi bezbednosti i korišćenja.

Bentley je za novu modelsku godinu doterao i model Continental GT Speed, a u ponudi se takođe našao i specijalni Continental GT Speed Black Edition.

Model debituje sa Euro 6 motorima, obnovljenim stilom i funkcijama potrebnim za učvršćivanje položaja u segmentu malih kombi vozila.

Prodavci Kije u Velikoj Britaniji tamošnjim kupcima sada nude i novu verziju modela Soul.

Nakon špijunskih i teaser fotografija, stigle su i nove zvanične slike nove Volkswagenove Bore za kinesko tržište.

Hyundai je na britanskom tržištu lansirao specijalnu GO! verziju modela i10 i 20, a sve povodom predstojećeg UEFA EURO 2016 šampionata (čiji je Hyundai sponzor).

Povodom 30-godišnjice Nissanove filijale Autech, japanskim kupcima je ponuđen specijalni March Bolero A30 (na bazi Nissana March, u Evropi poznatog kao Micra).

Peugeot na britanskom tržištu nudi i novo XS Special izdanje modela 208, ograničeno na ukupno 2.000 primeraka.

Tesla Motors je sinoć na posebnom događaju održanom u Los Anđelesu predstavio svoj novi model. Reč je o manjoj limuzini (u odnosu na Model S), koju u Tesli vide kao vozilo s kojim će značajno povećati svoju prodaju i revolucionizovati putnički prevoz uopšte.

Fiatovo manje komercijalno vozilo Fiorino je premijeru imalo još 2007. godine, a zatim se pojavila i njegova putnička varijanta Qubo.

Kao što je i najavio ranije ovog meseca, Renault je danas u Moskvi i zvanično predstavio novi crossover pripremljen specijalno za rusko tržište (njegova proizvodnja će se odvijati u Renaultovoj fabrici u Moskvi).