home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Kako se sezona MotoGP-a bliži kraju tako i trke postaju sve zanimljivije jer je ulog veliki, titula u kraljevskoj klasi deli se za samo tri trke, a možda i manje ako neki od glavnih aktera posrne u završnici šampionata. Trka na Motegiju prošla je slično kao i ona vožena početkom meseca na Aragonu. I ovde je na kraju slavio Pedrosa i to ispred Lorenza koji je u trku ušao s prve startne pozicije.

Dani Pedrosa na Twin Ring Motegiju došao je do svoje pete ovosezonske pobede i približio se vodećem Jorge Lorenzu na 28 bodova zaostatka. Ukoliko se sve trke do kraja završe na isti način Pedrosi to neće biti dovoljno za osvajanje prve titule u kraljevskoj klasi, ali svašta još može da se dogodi do trke u Valensiji. Kao i obično, Dani Pedrosa je dobro startovao na početku trke ali je Lorenzo uspeo da zadrži vodeću poziciju. Nakon samo dva kruga ostali smo bez Bena Spiesa koji je izleteo sa staze i tako zaokružio loš vikend u Japanu.

Slično kao i na trci voženoj na Aragonu Pedrosa je skupio snagu i prešao Lorenza sredinom trke i tako preuzeo vođstvo koje nije ispuštao do kraja. Mnogo interesantnija je bila borba za treće mesto koja je završena tek u poslednjem krugu i to odustajanjem Crutchlowa zbog tehničkog kvara na njegovoj Yamahi, što je na podijum gurnulo Alvara Bautistu oslobodivši ga tako ogromnog pritiska koji mu je stvarao Britanac.

Povratnik Stoner je na kraju morao da se zadovolji petim mestom nakon što ga je u 15. krugu prešao Dovizioso. Šesti je ciljem prošao Stefan Bradl na LCR Hondi, dok su Ducatijevi vozači Valentino Rossi i Nicky Hayden japansku avanturu završili na sedmom i osmom mestu. Odličan deveti bio je Yamahin test vozač Katsuyuki Nakasuga, a u prvih deset ugurao se još HectorBarbera na Pramac Ducatiju.

Tri trke do kraja nose još ukupno 75 bodova, a da li će to biti dovoljno Pedrosi da preskoči Lorenza i Hondi donese drugu uzastopnu titulu ostaje da vidimo.

Izvor: Automotoportal.hr

Tabela by Autosport.com

Results - 24 laps:
Poz  Vozač               Tim                    Vreme
 1.  Dani Pedrosa        Honda                  42m31.569s
 2.  Jorge Lorenzo       Yamaha                   + 4.275s
 3.  Alvaro Bautista     Gresini Honda            + 6.752s
 4.  Andrea Dovizioso    Tech 3 Yamaha           + 16.397s
 5.  Casey Stoner        Honda                   + 20.566s
 6.  Stefan Bradl        LCR Honda               + 24.567s
 7.  Valentino Rossi     Ducati                  + 26.072s
 8.  Nicky Hayden        Ducati                  + 36.724s
 9.  Katsuyuki Nakasuga  Yamaha                  + 36.794s
10.  Hector Barbera      Pramac Ducati         + 1m10.729s
11.  Karel Abraham       Cardion Ducati        + 1m15.658s
12.  Aleix Espargaro     Aspar Aprilia         + 1m22.769s
13.  Colin Edwards       Forward Suter-BMW     + 1m24.968s
14.  James Ellison       Paul Bird Aprilia     + 1m29.388s
15.  Michele Pirro       Gresini FTR-Honda     + 1m34.612s
16.  Roberto Rolfo       Speed Master Aprilia  + 1m50.853s
Odustali:
     Cal Crutchlow       Tech 3 Yamaha             23 laps
     Danilo Petrucci     Ioda Suter-BMW            23 laps
     Ivan Silva          Avintia BQR-Kawasaki      14 laps
     Randy de Puniet     Aspar Aprilia             14 laps
     Ben Spies           Yamaha                      1 lap
     Yonny Hernandez     Avintia BQR-Kawasaki        1 lap


čitanja : 787



Komentari

Uvek kad neko od glavnih konkurenata zavrsi trku, Lorenco je uvek iza njih.
Ako nema Pedrose, ako nema Stonera, tek onda Lorenco moze da pobedi.
Bravo Dani, napred do titule.

Autor PITBULL 14 Okt 2012, 19:09

Napred Dani!

Autor englez 15 Okt 2012, 11:14