home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Button ostaje u McLarenu

12 Jul 2013 - 12:50 Sport Link

Uprkos razočaravajućim ovosezonskim rezultatima i krajnje nekonkurentnom bolidu, Jenson Button (Dženson Baton) nema nameru da skoro 'digne sidro' iz McLarena. McLarenov ovogodišnji debakl i upražnjeno mesto u Red Bullovom bolidu su pokrenuli lavinu špekulacija da će britanski vozač tim 'srebrnih strela' zameniti za onaj 'koja mu daje krila'.

Ipak, Button, barem za sada, odlučno odbacuje takve glasine i kategorički tvrdi da je McLaren njegov dom. Svetski šampion iz 2009. godine se u ovoj sezoni još uvek nije približio pobedničkom podijumu, ali to ga nije nateralo da potraži sreću u nekom drugom timu.

'Da je ovo tim koji konstantno završava četvrti ili peti u šampionatu tada bi naravno razmotrio svoje opcije. Ali ovo nije tim koja završava četvrti ili peti u konstruktorskom šampionatu. Ovo je za nas loša godina, ali u godinama koje dolaze borićemo se za titule šampiona. Iako neki ljudi misle tako, ja nemam nameru da tako skoro napustim tim', jasan je Button.

Ipak, ko zna da li će tako zaista razmišljati kada krene sezona vozačkih transfera...

Izvor: Autosport.hr

Foto: arhiva Autoblog.rs



čitanja : 734



Komentari