home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Vozač Ferarija, Kimi Raikonen, rekao je da će "najverovatnije" završiti karijeru kada mu na kraju sezone u Formuli 1 2015. godine istekne ugovor sa tom italijanskom ekipom.

- Biću tu dok mi ne istekne ugovor, a onda ću najverovatnije završiti. Mislim da će tako biti - rekao je Raikonen, preneli su britanski mediji.

Svetski šampion iz 2007. godine Raikonen se ove sezone iz Lotusa vratio u Ferari, ali nije ostvario očekivane rezultate. Finac trenutno zauzima 12. mesto u generalnom plasmanu, u osam trka osvojio je 19 bodova, a njegov klupski kolega Ferando Alonso je četvrti na tabeli sa 79 poena. Prvi u šampionatu je Niko Rozberg iz Mercedesa sa 165 bodova.

Raikonen (34) je u karijeri ostvario 20 pobeda, 77 puta je bio na podijumu i osvojio 16 pol pozicija. U karijeri je vozio za Zauber, Meklaren, Lotus i Ferari. On je dve godine (2009, 2010) učestvovao u trkama u Svetskom reli šampionatu, a nakon toga je na kratko učestvovao i u Naskaru.

Naredna trka Formule 1 za Veliku nagradu Velike Britanije vozi se u nedelju od 14 časova u Silverstonu.

Izvor: Sportal.rs

Foto: arhiva Autoblog.rs



čitanja : 783



Komentari

Želim mu samo da zasija pre povlačenja, da ga ne pamte po pozicijama 7-10 mesta

Autor s mile 05 Jul 2014, 11:47