
Austrijski tjuner STARD (Štol napredna istraživanja i razvoj), zadužen za izradu i razvoj “kie sid TCR”, odlučio je da svoju novu tvorevinu zvanično predstavi na belgijskoj stazi Žil Tašeni u mestu Mete.
Za termin su odabrani 29. i 30. oktobar, kada se na ovom autodromu održava i šesta, poslednja runda ovogodišnje TCR BeNeLuks serije.

STARD je u međuvremenu pustio u opticaj nekoliko pretpremijernih fotografija prvog izrađenog primerka automobila. On je doduše još u kamuflažnim bojama, ali i to je napredak, jer sve što je do sada prikazivano bile su kompjuterske animacije.
Prvi globalni Kia turing projekat, “kia sid TCR” je navodno u završnoj fazi razvoja prešao preko 3.000 test kilometara. U proteklih nekoliko nedelja na njemu su isprobavana unapređena aerodinamika, oslanjanje i motor i Austrijanci tvrde da je tokom trkačkih simulacija potvrđena ispravnost primenjenih tehničkih rešenja.
Automobil treba da je već moguće avansno poručiti, a njegova izrada u većem obimu i realna prodaja treba da počnu “u najskorijem roku”.
Izvor: Serbiaring.com