
Niki Katsburg osvojio je prvu trku ove sezone u glavnoj trci na Nirburgring-Nordšlajfeu i sa osvojenih 127 poena preuzeo je vođstvo u generalnom plasmanu!
On je izveo fantastičan start i preuzeo prvu poziciju od Norberta Mihelisa. Mađar je odoleo napadima Roba Hafa, koji mu je disao zavrat tokom tri kruga duge trke u Ajfelima.
Noćna mora Tijaga Monteira nastavljena je na startu glavne trke, jer njegova ekipa nije uspela da popravi oštećenu “hondu sivik” u predviđenom roku, pa je Portugalac startovao iz boksa. Međutim, on je sa pitlejna pušten tek pošto su prošli svi automobila iz ETC kupa, pa se do polovine drugog kruga on mučio sa preticanjem značajno sporijih automobila.
Bilans Monteirovog vikenda je gubitak vođstva u generalnom plasmanu.
Četvrti je kroz cilj prošao pobednik uvodne trke Ted Bjerk, koji je vozio konzervativno, ali ipak dovoljno da ne dozvoli Čiltonu da mu se primakne i eventualno ga pretekne.
Bodove na, po mnogima, najtežoj stazi na svetu osvojili su Benani, Koronel, Gerijeri, Erlaher i Filipi.
Odmah posle starta izleteo je Rio Mičigami, koji se posle toga vratio u boks, a u finišu trke sa staze je izleteo Danijel Nađ.
Brend Volvo je posle vikenda u Nemačkoj uvećao vođstvo u poretku konstruktora na 404, odnosno 40 više od Honde.
Izvor: Serbiaring.com