home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Pavlović

Miloš Pavlović je na startu "Lamborghini Super Trofeo" šampionata dokazao klasu i maestralnom vožnjom na stazi u Mizanu stigao do pobede u prvoj trci sezone.

Tandem u automobilu broj 41 „Target rejsinga“, Miloš Pavlović i Raul Guzman, zauzeli su 6. mesto u kvalifikacijama, a za prvi deo 50-minutne trke bio je zadužen 21-godišnji Meksikanac. Momak kojem je ovo bila prva trka u GT automobilu izgubio je dve pozicije u prvih nekoliko krugova, a Milošu je automobil „predao“ na 7. poziciji, samo 19 minuta pre kraja trke.

Uz odličan timski pit-stop, srpski automobilista je od prvih metara po izlasku na stazu nametnuo neverovatan tempo i već posle svog prvog kruga našao se na 3. poziciji.

Poslednjih 10 minuta trke, nastavio je u paklenom ritmu, iskusno napadajući rivale koji su popustli pod pritiskom, a posebno u trenutku kad je vodeći trio naišao na zaostale vozače koji se nisu najbolje snašli u noćnim uslovima vožnje, na tesnoj stazi. I sam Pavlović je imao dva nezgodna trenutka koji su mogli da ga koštaju najviše pozicije, ali od trenutka kad se u svom „hurakanu super trofeo evo“ našao u vođstvu, ispred Norvežanina Markusa Paveruda, kontrolisao je situaciju i odbio sve kasnije napade Kika Galbijatija, koji se takođe našao ispred Paveruda... Pavlović i Guzman osvojili su 1. mesto u generalnom plasmanu i u PRO kategoriji u kojoj se takmiče...

"Neverovatno sam srećan! Kad sam dobio poziv od ekipe “Target” za nastup u ovom šampionatu, znao sam da imamo pobedničku kombinaciju, a oni su to odmah pokazali sjajnom pripremom automobila i izuzetnim poslom tokom pit-stopa. Raul je takođe bio odličan u prvom “stintu”, u svojoj prvoj GT trci. Našli smo se na pravom mestu u pravom trenutku i zaista sam srećan zbog toga!", istakao je Miloš Pavlović.

Izvor: Sport.blic.rs / PR Miloš Pavlović

DOPUNJENO: Miloš Pavlović sa Raulom Guzmanom na PODIJUMU i u drugoj trci

Plan je ispunjen - Miloš Pavlović/Raul Guzman nalazi se u vođstvu u šampionatu posle prve dve trke Lamborghini Super Trofeo takmičenja, koje su održane na stazi u Mizanu!

Posle pobede prvog dana (u subotu), u trci pod reflektorima u kojoj je briljirao srpski automobilista Miloš Pavlović, naš as je u tandemu sa Meksikancem Raulom Guzmanom bio odličan i na nedeljnoj trci koja je vožena popodne, po veoma viskoj temperaturi.

Znajući da njihov automobil nije podešen za tako teške uslove, ekipa Target rejsinga odlučila se za trku bez rizika, pokušavajući da iz nje, sa 6. startne pozicije, izvuče najbolji mogući plasman – on se, na kraju, ogledao u trećoj poziciji u trci i bodovima za 2. mesto u PRO klasi! Pavlović je započeo trku, nadoknadio jedno mesto tokom svog „stinta“, a potom je mladi Guzman, posle još jednog odličnog pit-stopa ekipe, čuvao tempo i iskoristio greške rivala koji su im omogućili konačan, odličan, plasman u trci 2.

- Veoma sam zadovoljan što se vraćam kući sa prvim mestom u šampionatu! Uspeli smo da pobedimo na trci u subotu, što je jedna od najdramatičnijih trka koju sam imao u karijeri! Ponosan sam na sam ishod trke i kako smo uspeli da dođemo do pobede, s obzirom da smo startovali sa 6. pozicije. Trku u nedelju završili smo treći, pa mogu da kažem da su dva podijuma odličan rezultat. Sad imamo “materijala”, podatke o automobilu, sa kojima možemo da radimo i krenemo da poboljšavamo stvari. Sledeća trka je na Nirburgringu početkom septembra, tako da imamo vremena da popravimo neke stvari i da se spremimo još bolje, kako bismo nastavili uspešan pohod ka ovogodišnjoj tituli. Veliko hvala “Target rejsingu” na poverenju i, kao i uvek, daću sve od sebe da ostvarim što bolje rezultate, rekao je Pavlović.

Posle trkačkog vikenda u Mizanu, Pavlović i Guzman su u vođstvu na tabeli sa po 27 bodova, pa sad prilično motivisani mogu da se pripremaju za sledeći nastup – na trkama u Nirburgringu, u Nemačkoj, 5. i 6. septembra.

Izvor: Sport.blic.rs



čitanja : 932



Komentari