
Zvanično: Formula 1 dobila novog Šumahera!
Mik Šumaher, sin legendarnog Mihaela Šumahera, u narednoj sezoni Formule 1 voziće za Has, zvanično je potvrdio taj tim.
Kako prenosi Sport Klub, mladi Nemac (21) potpisao je višegodišnji ugovor sa američkom ekipom i time krenuo stopama svog oca, sedmostrukog šampion F1 i jednog od najboljih u istoriji tog sporta.
„Uvek sam verovao da će mi se san ostvariti. Voziti za Has predstavlja neverovatan osećaj. Ne mogu da budem srećniji od ovoga. Hvala svima na podršci„, istakao je Mik Šumaher.
Talentovani vozač u Hasu će se pridružiti Rusu Nikiti Mazepinu, sa kojim je nedavno ozvaničena saradnja.
Njih dvojica predstavljaju novi tandem i u ekipi će odmeniti Romana Grožana i Kevina Magnusena. I Mazepin, poput Šumahera, ima svega 21 godinu.
Mik Šumaher ovu sezonu vozi u Formuli 2 i jednu trku do kraja vodi u generalnom plasmanu sa 14 bodova prednosti u odnosu na rivale.
Izvor: Sportklub.rs
Foto: Haas F1 Team
Grožan izašao iz bolnice, vozi u Abu Dabiju?
Roman Grožan izašao je iz bolnice samo tri dana pošto je doživeo težak sudar i jedva izvukao živu glavu iz zapaljenog bolida tokom trke za Veliku nagradu Bahreina.
Francuz, vozač tima Has, zakucao se u ogradu brzinom većom od 200 kilometara na čas. Uspeo je da iskoči iz vozila. Zadobio je samo opekotine na rukama, koje su doktori u Bahreinu brzo sanirali.
„Oduševljen sam što mogu da pokrećem sve prste. Ne moram da nosim zavoj preko cele ruke. Skoro sam zaplakao kada sam video kako se brzo oporavljam. Zahvalan sam svim ljudima, koji su mi pomogli da se izvučem iz teške situacija“, rekao je Roman Grožan.
Iako je to delovalo kao nemoguća misija, već sada se govori da bi Francuz mogao da se pojavi na startu poslednje trke u sezoni, koja je zakazana za 13. decembar u Abu Dabiju. To je potvrdio i Ginter Štajner, glavni operativac, tima Has.
„Rekao sam mu da se dobro oporavi i da ćemo o svemu razgovarati u nedelju i ponedeljak. Ne želim nigde da žurimo, ali Roman ima veliku želju da bude u bolidu u Abu Dabiju“ izjavio je Štajner.
Naredna trka u šampinatu vozi se u nedelju 6. decembra u okviru „Šahir gran prija“, takođe u Bahreinu.
Izvor: Sportklub.rs
Džordž Rasel u Luisovom Mercedesu: Niko ne može da zameni Hamiltona
U trci za Veliku nagradu Sahira koja se vozi predstojećeg vikenda u Formuli 1, neće voziti Luis Hamilton koji je pozitivan na virus korona. Njegova zamena će biti vozač Vilijamsa Džordž Rasel.
Mladi britanac će iz bolida Vilijamsa uskočiti u bolid Mercedesa umesto novog starog šampiona koji je pozitivan na virus korona i mora da propusti pretposlednju trku u šampionatu. Rasel ima tek 22 godine i jedan je od najtalentovanijih vozača, a vozi za Vilijams od 2019. godine koji ima ubedljivo najslabiji bolid pa je za Britanca uvek bilo rezervisano začelje. Rasela inače svi vide baš u Mercedesu koji međutim naredne godine neće menjati svoj šampionski tandem Hamilton Botas.
„Niko ne može da zameni Luisa, ali daću sve od sebe za tim od prvog trenutka kada budem kročio u bolid“, napisao je Džord Rasel na Tviteru.
Rasel nema još uvek ni bod u Formuli 1 pa će mu trka u Bahreinu biti idealna prilika da se pokaže. U Džordžov Vilijams će sesti Džek Aitken.
Izvor: Sportklub.rs