home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Hamilton

Holanđanin Maks Ferstapen pobednik je trke za Veliku nagradu Belgije koja je vožena na čuvenoj stazi Spa Frankošap. Aktuelni šampion sveta kompletirao je dvostruki trijumf Red Bula, pošto je drugo mesto zauzeo njegov klupski kolega Serhio Perez.

Holanđaninu je posao bio olakšan jer je jedan od najvećih rivala Luis Hamilton odustao od trke posle sudara sa Fernandom Alonsom na samom startu.

Ferstapen

Branilac titule je na ovoj stazi došao do devete pobede na 15 trka, a ukupno 29. u karijeri, posle starta sa 14. pozicije zbog promene pogonske jedinice.

Uprkos činjenici da je slavio čak četiri puta na ovoj stazi, Britancu je ovo bilo čak peto odustajanje na VN Belgije koja kao da je ukleta za njega.

„Idiot, zatvorio sam vrata posle mega starta i ovaj čovek se ponaša kao da ne zna da vozi“, rekao je besni Alonso koji je nastavio trku.

Mercedes je tako rano ispao iz trke i mogli su samo da gledaju dominaciju Red Bula osvedočenu u dvostrukom trijumfu njihovih vozača.

Iza Ferstapena i Pereza, treći je bio Karlos Sainc iz Ferarija, a četvrti Džordž Rasel iz Mercedesa.

Peti je bio Šerl Lekler iz Ferarija, a šesti Fernando Alonso koji je deveti put uzastopno ove sezone osvojio bodove, što mu je najveći uspeh još od 2014. kad je vozio za Ferari.

U svakom slučaju cirkus se nastavlja. Mercedes je pokazao da je brz i kvalitetan, Ferari nagovestio da bi uz par korekcija mogao da bude dosta opasniji, a Red Bul je pokazao koliko je dominantan i da ih samo čudo može odvojiti od titule.

Sledeća trka vozi se za VN Holandije na čuvenoj stazi Zandvort sledeće nedelje.

Izvor: Sputnik

Foto: Formula 1 Twitter / Formula1.com

Formula 1 i naredne godine u Belgiji

Trka za Veliku nagradu Belgije u šampionatu Formule 1 biće vožena i naredne sezone, saopštili su danas organizatori.

"Formula 1 potvrđuje da će VN Belgije biti u kalendaru za 2023. godinu, posle dogovora o produženja našeg partnerstva. Detalji kalendara za 2023. biće objavljeni u narednom periodu", saopšteno je iz šampionata Formule 1.

Čelnici F1 su ranije ove nedelje odlučili da iz kalendara za narednu godinu izbace trku za Veliku nagradu Francuske.

Pojedini mediji su prethodno objavili da bi i VN Belgije mogla da bude izbačena iz kalendara za narednu godinu, ali je na kraju postignut dogovor između čelnika F1 i organizatora trke u Spa Frankoršampu.

Izvor: Rts.rs / Tanjug.rs



čitanja : 601



Komentari