Kia KV7 concept za Salon u Detroitu

Kia je veoma kratkim saopštenjem za medije najavila da će januarski Salon automobila u Detroitu (2011 NAIAS - North American International Auto Show) iskoristiti da prikaže još jedan u nizu svojih koncept vozila.

Kao što je bilo i najavljeno, Kineski Guangzhou Automobile (koji između ostalog sarađuje i sa Fiatom) je na ovogodišnjem Guangzhou Salonu automobila i zvanično javnosti predstavio svoj novi sedan GAC Trumpchi, koji je u formi koncepta promovisan na poslednjem Salonu u Pekingu.
Volkswagen je od 23. decembra nemačkim kupcima ponudio specijalnu STYLE seriju modela Polo i Golf (uključujući Golf Plus i Golf Variant), a u reklami za STYLE modele se pojavljuje modni dizajner i fotograf Karl Lagerfeld.
Audi R8 Spyder cerada

Za nastanak ove R8 Spyder cerade je zaslužna marketinška agencija Lowe
Roche, reklamira se kao idealna za vlasnike BMW-a i Mercedesa koji su
nezadovoljni svojim vozilima, a namenjena je i fanovima nemačke marke koji ne mogu da
si priušte pravi R8 Spyder.

Posle prestanka proizvodnje BMW-a M5 / M6 i njihovog V10 motora sa 507 konja, Wiesmann će u svoj model MF5 ugrađivati 4,4 litarski Twin Turbo V8 motor iz BMW-a X5 M / X6 M.

Iz tima Renoa je stigla potvrda da je dil sa Vitalijem Petrovim postignut za još dve godine, iako su tokom sezone od rukija Petrova tražili da uloži svoj maksimum i poboljša rezultate u šampionatu i do kraja se nije znalo da li će do ovoga i doći.
Toyota će u Srbiji u 2010. godini prodati oko 1.250 vozila

Toyota Srbija je objavila rezultate poslovanja u 2010-oj godini. Očekivani prodajni rezultat je 1.250 vozila. Kao i prethodnih godina, najprodavaniji model je Yaris sa projekcijom prodaje od 300 automobila, na drugom mestu je Auris sa 260 prodatih vozila a slede ih RAV sa 196 i Avensis sa 150 automobila.

Kijin kompaktni model Ceed je prošle godine doživeo svoje prvo veće zatezanje bora, a sada mu se pridružio i restilizovani pro_cee´d, u stvari trovratna verzija modela cee´d.

Volkswagen Grupa postepeno proširuje svoje aktivnosti u Jugoistočnoj Aziji u okviru strategije programa razvoja 2018. Kristijan Klingler (Christian Klingler), član Upravnog odbora Volkswagen AG i predstavnici partnerske kompanije DRB Hicom su potpisali sporazum o montaži vozila u prisustvu malezijskog premijera Datuka Serija Najiba Tun Razaka.
DongFeng Tal-Concept

Kineski DongFeng (sarađuje sa kompanijama Honda, Kia, Nissan i PSA) na ovogodišnjem Salonu automobila Guangzhou izlaže i koncept automobil Tal.
Polovni automobili na akciji u VB Leasingu do kraja godine

Akcijski popust od dodatnih 10% za sva polovna putnička vozila sa lagera VB Leasing produžava se do 31. decembra.

Gradske vlasti u Pekingu donele su odluku da ograniče broj automobila koji će od Nove godine moći da budu registrovani, kako bi na taj način smanjile velike saobraćajne gužve u gradu.