home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Podsećanja radi, aktuelna Mercedesova C klasa je predstavljena početkom 2007. godine, a u međuvremenu je obavljen i redizajn. Novu C klasu (W205) će šira javnost moći da upozna u januaru 2014. na sajmu automobila u Detroitu, ali će Mercedes još tokom ovog meseca objaviti zvanične slike i detalje.

To će se po nekim ranijim najavama desiti 16. decembra, ali kako to već biva u poslednje vreme i ovoga puta su se pre vremena u javnosti pojavile oficijelne fotografije.

Još ranije su inače objavljene i slike unutrašnjosti, nekoliko procurelih slika spoljašnjosti, kao i fotke jednog primerka C klase tokom snimanja promotivnog materijala, pa tajni oko njegovog izgleda nema već neko vreme.

Po sadašnjim informacijama, nova C klasa je napravljena na novoj platformi, ima za 8 cm duže međuosovinsko rastojanje u odnosu na sadašnji model (sada 284 cm), dužina je porasla za 10 cm (na 469 cm), širina za 4 cm, prtljažnik je zapremine 480 litara, a automobil je u proseku za oko 100 kg lakši.

Na početku će se nova C klasa nuditi sa tri motora:

- 1.6L četvorocilindrični turbo benzinac sa 115 kW/157KS i 250 Nm

- 2.0L četvorocilindrični turbo benzinac sa 136 kW/186KS i 300 Nm

- 2.2L četvorocilindrični dizelaš sa 125 kW/170KS i 400 Nm

U ponudi će biti manuelni šestostepeni menjač, kao i sedmostepeni automatik, a opciono će se nuditi i 4Matic pogon na sva četiri točka. Sredinom 2015. godine će se u ponudi naći i novi devetostepeni automatik.

Sem kao sedan, nova C klasa će se ponovo pojaviti i u karavan verziji (T-Modell) čija prodaja po ranijim informacijama startuje u septembru 2014. godine.

C klasa karavan će inače po ranijim informacijama Auto Bilda biti za oko 1.900 evra skuplji od sedana, a nudiće više mesta za putnike) i veći prtljažnik od prethodnika.

Tokom 2016. godine po ranijim najavama stiže i C klasa SportCoupe koja će konkurisati BMW-u serije 3 GT kao i novoj generaciji Audija A5 Sportback.

Takođe, sem sedana, karavana i SportCoupea, kupcima će se ponovo nuditi i coupe, ali i nova cabrio varijanta (s tim što bi ova dva poslednja navodno mogla da se prodaju pod oznakom CLK).

U svakom slučaju, nova C klasa će po najavama nemačke fabrike biti dinamičnija i Mercedes će se fokusirati na mlađe kupce, a izgled je inspirisan novijim modelima kao što su CLS, CLA i nova S klasa.

Takođe, najavljuje se da će nova C klasa biti i bezbednija (sistemi COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS, DISTRONIC PLUS, PRE-SAFE® Brake, Brake Assist PLUS i Cross-Traffic Assist, Active Blind Spot Assist, Active Lane Keeping Assist...), komfornija i aerodinamičnija od sadašnjeg modela (koeficijent otpora vazduha kod sedana biće 0,25), sa ekonomičnijim motorima (potrošnja smanjena i do 20%) i sa prostranijim enterijerom.

Tu će biti i opciono Airmatic vešanje, a vozač će moći da bira između Comfort, ECO, Sport i Sport Plus modova.

U svakom slučaju, nova C klasa će standardno imati 7-inčni centralni diplej, kao opcija će na raspolaganju stajati i 8,4-inčni kolor monitor i opcioni head-up displej.

Sem pomenuta tri motora, C klasa će kasnije biti dostupna i sa drugim agregatima; među njima bi trebalo da se nađe i 1.6 dCi dizelaš (zahvaljujući saradnji Renaulta i Mercedesa), zatim C300 Hybrid sa emisijom CO2 manjom od 100 g/km, a stiže i novi sportski AMG model.

Mercedes će novu C klasu proizvoditi i u Americi, i to u fabrici Tuscaloosa u Alabami.

Ivan Mitić – Autoblog.rs

Foto via Auto55.be

Ranije objavljene zvanične slike   





 




čitanja : 5221



Komentari

Bez ikakvo iznenadjenja, Baby S-class, meni se to ne dopada,

Autor Uroš Cuore Sportivo 13 Dec 2013, 00:33

Iz prve pomislih da je slon, još ova kraljevsko plava boja. Inače danas videh na autoputu novog slona , crni, vrh je.
Ne podržavam ovoliku sličnost, tj, najbolje po meni je bilo kad su jasno distancirali klase, svaki različit bio.
Ovde je najveća razlika u odnosu na S klasu enterijer i dimenzije.
Verovatno mrtva "prodaja" u pitanju, tj Vagenov recept, BMW-ov od skoro a i Mercedesov nažalost, takodje od skoro. :/
Jeste da su i prethodne C klase ličile na S klasu, ali sada su baš preterali.
Jedna od stvari koja je izdvajala Mercedes od Audija i BMW-a je upravo to jasno dizajnersko distanciranje klasa, koje se polako nažalost gubi.
Elem, trenutno mi je cilj CLS pa S klasa, kasnije ću videti. :)
Ovo će verovatno primamiti one koji priželjkuju S klasu a ne mogu sebi da je priušte, ali ne podržavam.
Elem, jedna važna novina je da će C klasa od sad biti dostupna sa air-matic-om, što će prilično poboljšati udobnost. Čini mi se, jedina u toj klasi ima opciono vazdušno ogibljenje.
Barem kada su BMW i Audi u pitanju, msm da A4 i 3-ka nemaju tu opciju.
Kad se to doda na iovako poznatu udobnost Mercedesa u odnosu na konkurente, kome je prioritet komfor, jasan je izbor.
Kome sport, trojka.

Autor Pit 13 Dec 2013, 01:11

Ovo ce biti super za potencijalne kupce C klase, i katastrofa za potencijalne kupce S klase. Da im se ne desi sa S klasom isto sto i sa Maybachom. Pametan jednom udari glavom o zid, pa ga sledeci put izbegne. Ovi stali ispred zida i besomucno raspaljuju glavom o isti...zivi bili...

Autor toma 13 Dec 2013, 01:37

Ovi ga preterase. Audi bar drugacije odradi raspored unutar farova, ovo sada ispade prava replika.

Slazem se sa tomom, ovo je mokri san za buduce kupce C klase, a nocna mora za vlasnike S klase.

Autor nsx 13 Dec 2013, 02:00

S i C nemaju dodirnih tacaka, tako da ne mogu ugroziti jedna drugu. Da je E klasa, tu bi se vec moglo pricati o ugrozavanju.
Ovo odlicno izgleda, mada previse lici na S klasu.

Autor hh 13 Dec 2013, 02:17

Vlasnici S klase se neće previše uzbudjivati, jer njih ne zanima ni E klasa, a kamoli C.
Kad udješ u S klasu, tog trenutka zaboravljaš na sve ostale automobile. :)
Komfor nije isti, kao ni enterijer.
Kad nisu kupci 7-ce nezadovoljni što je unutra maltene ista petica a ni spolja se ne razlikuju puno, neće ni ovde biti toga.

Autor Pit 13 Dec 2013, 02:27

"Planica" dolazi..
Copy-paste metoda..
Spustiše kubikažu na 1600.. "Moćna C klasa"..

Autor Panchev9 13 Dec 2013, 03:07

@Toma
+1

Što reći nego umanjena S-klasa

Autor Nepoznata Osoba 13 Dec 2013, 06:52

@pit 01.11
Ja isto videh jednog crnog takodje na autoputu ali ne znam dal mislimo na isti.
Ovaj je bio pod pratnjom, sa slovackim tablama, a pored njega jos jedna S klasa prosle generacije.

Autor Panco 13 Dec 2013, 08:19

Sta Vam je bre ljudsi, uopste nema toliko slicnosti koliko svi trube.
Kao i svake generacije CiS lice po malo ali tek kada vidite uzivo shvatite da to nema dodirnih tacaka.
Uostalom kao sto su auta krajem '90-ih bila zaobljena, sada medjusobno lice, opsti trend.
Meni ne smeta.

Autor englez 13 Dec 2013, 09:24

Kinezi ce ga kupovati kao pirinac. :) Narocito ako u ponudu uvrste i L verziju. Nisu celnici Mercedesa pali s Marsa, sa razlogom su napravili "baby S". U SAD ce se takodje odlicno prodavati, a bice osetno jeftiniji od nemackih konkurenata posto ce se proizvoditi i u SAD.
Airmatic opcija mi se takodje svidja, nedavno sam se vozio u novoj E klasi sa tim cudom, uzivao sam u svakom metru voznje, jos ga je vlasnik potegao na putu gde sa Golfom 4 odbijem bubrege... Instinktivno sam stegnuo stomacne misice pred prve rupe, ali to uopste nije bilo potrebno. Jedina mana mu je to sto mi nakon duze voznje pesacenje deluje "neudobno". :)

Autor Marko 13 Dec 2013, 11:03

Po ovome što se da vidjeti na slikama , W204 mi je još uvijek neprevaziđen i jedan od rijetkih Mercova što mi je legao na prvu (što se ne može reći za ostatak game sem CLS-a)

Autor Đorđe 13 Dec 2013, 11:07

Autor toma 13 Dec 2013, 01:37

To sam rekao pre 2 meseca, sami ce sebi uleteti u noge..

Neko iznad spomenu Kineze, pricao sam i o tome, samo da ubace L varijantu i eto maltene S klase spolja, unutra daleko od iste, ali sasvim dovoljno luksuzna.

Sto se tice auta, daleko skladniji od S klase, posle duzeg vremena da mi se svidela neka mecka. Minus su farovi koje vise iskreno ne razlikujem (sem na B klasi) i unutrasnjost (otvori klime i navigacija). Generalno, ovo jako lepo izgleda.

Autor Nemanjabb 13 Dec 2013, 19:15

Бар су га унутра дистанцирали од С-а! :)

Терају сви од реда Фолцикину филозофију. Мени лично ово више нема смисла наго што га има али борд учених глава је одлучио. Нек буде онда копи-пејст...и би копи пејст!! :)

Да су му светла индивидуализовали, одразило би се позитивно и на форму возила. Ал' добро, брке из Дајмлера су га овако прорачунале, колико успешно, видећемо за годину две.

Све у свему, мени изгледа јако симпатично, али никако да побегнем од оног утиска - већ виђано и то скора већ виђано!! :)

Autor Гагиба 13 Dec 2013, 20:25

Gagiba 20:25
Slazem se. Ali sigurno ce se uzivo mnogo lakse raspoznavati zbog dimenzija i proporcija. Pogotovo kad je Avangard maska, sa elegans lici na S bas.
Tj, mogu dva boksera da lice u licu i gradji, ali jedan je super teska, drugi laka kategorija. : )
Sve u svemu, sigurno ce ovaj auto izgledati nobl uzivo, kao njegov stariji brat. : )

Autor Pit 13 Dec 2013, 20:57

Pa i 190-ka i w124 su imali ista dizajnerska resenja, pa ljudima nije smetalo, mecka je ranije imala pravougaonike za farove hromirani gril sa "nisanom" i jak c stub na svim sedan modelima pa nije smetalo, po meni nema ovde vise slicnosti nego sto ih je i ranije bilo.Odlican mi je

Autor Bobo 13 Dec 2013, 22:35

Пит

Неоспорно је да ће упућени разликовати возила по класама али неупућени (а њих је поприлично) имаће и те како проблема да објасне о ком возилу се ради!! :))

Мерц је дефинитивно последњи подлегао тренду.
Док су "буљави" били актуелни ни у фази ноторног п'јанства не би могао да промашиш у који такси си сео... ;)))

Autor Гагиба 13 Dec 2013, 22:42