Ovako bi mogao da izgleda pojačani BMW i8 sa oko 450KS

Ovde prvo podsećanje da su se krajem aprila u nemačkim medijima pojavile informacije da je BMW navodno odlučio da otkaže projekte koji su započeli pod rukovodstvom Dr. Norberta Reithofera.
Po informacijama insajdera, ti otkazani projekti između ostalog uključuju i Seriju 9 Cabrio, Z2 Roadster, ali BMW i8 S / i8 M.
Međutim, britanski magazin Auto Express sada piše da BMW ipak radi na jačoj verziji hibridnog sportskog modela i8.
Automobil se međutim neće zvati i8 M, a trebalo bi da se pojavi sledeće godine, na 100-godišnjicu bavarske marke.
Podsećanja radi, standardni BMW i8 kombinuje 1,5 litarski TwinPower Turbo trocilindrični benzinac, elektromotor i litijum-jonske baterije. Kombinovana snaga sistema iznosi 266 kW/362KS, a najveća brzina je el. ograničenih 250 km/h.
Što se tiče ove jače verzije, ona bi možda mogla da dobije snažniji 2,0 litarski četvorocilindrični benzinac sa više od 300KS, pa će u kombinaciji sa elektromotorom ovakav jači i8 razvijati oko 450KS.
Jedan od ciljeva je navodno da se ubrzanje od o do 100 km/h spusti na ispod četiri sekunde (obični i8 do 100 km/h stiže za 4,4 sekunde), a deo paketa će činiti i widebody kit, veći točkovi, jače kočnice, modifikovano ogibljenje, kao i zadnji spojler inspirisan nedavno predstavljenim BMW-om 3.0 CSL Hommage concept.
Ivan Mitić – Autoblog.rs
Render: Autoexpress.co.uk