home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Volkswagen T-Cross

Volkswagen za ovu godinu planira još jedan crossover, i to na bazi novog Pola. Njegov naziv će biti T-Cross, dok se promocija najavljuje za jesen ove godine.

Dizajn će delom biti preuzet od modela T-Roc, ali i sa T-Cross Brezze koncepta iz 2016. godine.

Automobil će biti napravljen na MQB A0 platformi, imaće dužinu od 4107 mm, a u odnosu na regularni Polo ovaj će naravno biti viši (+ 54 mm) i imaće povišeni klirens (iznosi 184 mm).

Volkswagen T-Cross

Međuosovinsko rastojanje će biti za oko 30 mm kraće nego kod modela T-Roc, što bi trebalo da obezbedi dovoljno prostora za putnike pozadi (imaće i kliznu zadnju klupu), kao i zadovoljavajuću zapreminu prtljažnika (od 385 do 455 litara u zavisnosti od klizne zadnje klupe odnosno 1281 litar kada se obore zadnja sedišta). Takođe, treba očekivati kvalitetnije materijale u unutrašnjosti, kao i brojne sisteme konekcije i sisteme pomoći vozaču (poput sistema za održavanje vozila u kolovoznoj traci, sistema za upozorenje na vozilo u mrtvom uglu i upozorenje na mogućnost frontalnog sudara).

Pominju se i digitalna instrument tabla (to će biti opcija), infotainment sistem sa 6.5-inčnim ili 8.0-inčnim ekranom, bežično punjenje smartfona, četiri USB primljučka... 

U gami motora će na početku biti 1,0 litarski TSI trocilindrični benzinci (sa 95KS i 115KS) i 1,5 litarski TSI četvorocilindraš sa 150KS, kao i 1,6 litarski TDI dizelaš sa 95KS. Kasnije se očekuje i proširenje game, između ostalog i dizelašem sa 115 konja.

Pored manuelnih menjača sa 5 i 6 stepeni kupcima će na raspolaganju biti i menjač sa dvostrukim kvačilom, a pogon na sva četiri točka se neće naći u ponudi.

Na kraju, neke ranije nezvanične informacije kažu da je navodno u planu i sportska T-Cross GTI varijanta sa 2,0 litarskim turbo benzincem i 200KS.

Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 798



Komentari