Najavljen obnovljeni Nissan Terra

Nissan je potvrdio da će sledeće nedelje prikazati obnovljenu verziju SUV modela Terra, pri čemu kao najava služi i kraći teaser video.
Podsećanja radi, Terra je vozilo sa sedam sedišta koje je napravljeno na bazi pick-up modela Navara. Budući da je Navara nedavno obnovljena ne iznenađuje da će i Terra proći doterivanje za novu sezonu.
Ako je suditi po obnovljenoj Navari, Terra modelske godine 2021 će takođe dobiti izmenjenu masku, bi-LED prednja svetla, par izmena na branicima, nova zadnja svetla, kao i doterane blatobrane.
Sem toga, treba očekivati i modifikacije u unutrašnjosti (unapređeni infotainment sistem, novi volan i bolja zvučna izolacija), bogatiju ponudu bezbednosnih i sistema pomoći vozaču (sistem automatskog kočenja, Inelligent Around View Monitor sa četiri kamere), poboljšanu upravljivost i unapređeni komfor.
Što se dimenzija tiče, Terra je dugačak 4885 mm, širok 1850 mm, visok 1835 mm i ima međuosovinsko rastojanje od 2850 mm.
Terru u Kini proizvodi fabrika Zhengzhou Nissan JV, dok se prodaja sem u Kini odvija i u zemljama ASEAN-a, Bliskog Istoka i Okeanije.
U gami motora bi trebalo da se nađu benzinac sa 193KS i 245 Nm, kao i 2,3 litarski dizelaš sa 190KS i 450 Nm. Od menjača se pominju 6-stepeni manuelni i 7-stepeni automatik, a pored zadnjeg u ponudi će naći i pogon na sva četiri točka.
Više informacija će biti saopšteno na premijeri koja je zakazana za 25. novembar.
Ivan Mitić – Autoblog.rs