home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Fiat Panda

Render: Kolesa.ru

Nova Fiatova Panda je prikazana kroz ilustracije sa sajta Kolesa.ru, a one nam pružaju uvid u mogući izgled ovog modela koji će se proizvoditi i u Srbiji.

Nova Panda će po ranijim informacijama biti predstavljena 11. jula 2024. godine, kada Fiat slavi 125-godišnjicu, ali prve zvanične slike treba očekivati i pre toga.

Fiat Panda

Render: Kolesa.ru

Nova električna Panda će se bazirati na Stellantisovoj platformi Smart Car, kao i Citroen e-C3, a koristiće LFP baterije. To će omogućiti da automobil ima veoma atraktivnu cenu. Pominje se suma do oko 23.000 evra, ali bi kasnije trebalo da se pojavi i pristupačnija varijanta za manje od 20.000 evra.

Za sada se pominju električne verzije sa dometom od 200 i 320 km (ova potonja sa 83 kW/113 KS i baterijama od 44 kWh), kao i mild-hybrid varijanta sa 1,2 litarskim trocilindričnim benzincem, čija cena bi trebalo da oko 14.000-15.000 evra. đ

Takođe, kasnije navodno možemo očekivati i električnu varijantu sa dometom dužim od 320 km.

Nova Panda će biti dugačka približno 4 metra, što znači da će predstojeća generacija premostiti jaz ka B-segmentu (supermini), posebno kada je u pitanju unutrašnji prostor. Sa EV platformom, možemo predvideti više prostora za putnike u poređenju sa prethodnim iteracijama, upareno sa prostranijim prtljažnikom. Ova transformacija je omogućena arhitekturom EV-a i dužom karoserijom koja će preći simbolični prag od 4 metra (Citroen e-C3 je dugačak 401 cm), označavajući značajno povećanje u odnosu na sadašnji model od 3653 mm.

Osim u Kragujevcu, nova Fiat Panda će se proizvoditi i u Severnoj Africi i Južnoj Americi. Izabrane fabrike treba da budu fabrike Kenitra u Maroku i Betim u Brazilu (u Brazilu možda i pod drugim imenom).

U Italiji bi u proizvodnji ostala samo aktuelna verzija Pande, koja će nastaviti da se pravi u Pomiljanu do kraja 2026., i to pod imanom Pandina.

Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 7896



Komentari