home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Leapmotor B05
 
Leapmotor će sledeće nedelje na IAA sajmu mobilnosti u Minhenu predstaviti novi električni hečbek pod nazivom B05, koji će se na evropskom tržištu pojaviti početkom sledeće godine.

Novi model je jedan od tri automobila – ostali su još jedan hečbek i mali SUV – koji će stići u naredne dve godine, kako Leapmotor proširuje svoju globalnu ponudu. Kineska firma koju podržava Stellantis je za britanski Autocar potvrdila da će B05 biti kompaktni srodnik limuzine B01, koja je predstavljena ranije ove godine.

Leapmotor B05

Njegov dolazak će dati Leapmotoru uporište u segmentu električnih hečbekova, gde su između ostalog Volkswagen ID.3, Cupra Born i MG 4 EV. Nedugo pre toga, firma će lansirati B10, krosover koji će biti rival modelima poput Forda Explorera i Peugeota e-3008.

Leapmotor B05

Potpredsednik kompanije Leapmotor, Ćao Li, rekao je da je B05 „poklon“ za mlade ljude širom sveta. „Želimo da napravimo automobil iz snova za mlade ljude koji odbijaju da se zadovolje, prilagode ili budu obični“, dodao je.

B05 i C10 će biti bazirani na istoj platformi (nazvanoj Leap 3.5), a očekuje se da će hečbek biti dugačak oko 4,3 metra i da će baterija od 67,1 kWh omogućiti domet od 418 km. Po sadašnjim infromacijama, trebalo bi da da ga pokreće jedan motor na prednjoj osovini koji raspolaže sa 215 KS.

Još uvek nema informacija o cenama, ali Leapmotorov fokus da ponudi visokog nivoa tehnologije i opreme po pristupačnoj ceni – sumirano sloganom „Izuzetnost na dohvat ruke“ – znači da će B05 verovatno koštati ispod 30.000 funti.

B05 će deliti glavne dizajnerske karakteristike svojih rođaka i aerodinamički optimizovanu siluetu. Unutra će verovatno izgledati gotovo identično kao i B10, sa minimalističkim kokpitom koji se fokusira na digitalnu funkcionalnost - sa ekranom osetljivim na dodir od 14,6 inča i instrument displejem od 8,8 inča koji upravljaju svim glavnim informativno-zabavnim i kontrolnim funkcijama.

Priredio: Ivan Mitić - Autoblog.rs



čitanja : 106



Komentari