
Nemački EDS Fahrzeugtechnik je za Opel Astru J Turbo pripremio tjuning kit koji podrzaumeva pojačanje snage turbo motora, kao i novi set alu točkova i snažnije kočnice.
EDS Fahrzeugtechnik je motor ove Astre sa serijskih 180KS pojačao na 360KS i 480 Nm obrtnog momenta (Garet GT28 turbo punjač, reprogramirana elektronska kontrolna jedinica motora, novi sportski izduvni sistem od nerđajućeg čelika...), a tu su i Quaife zatvarač diferencijala, set Schmidt aluminijumskih točkova od 20 inča (8.5 x 20 napred i 9.5 x 20 pozadi), Pirelli P Zero gume 235/35ZR20 napred i 275/30ZR20 pozadi i novi kočioni sistem (osmoklipne kočione čeljusti, diskovi 356 x 32 mm).

U vesti se međutim ne navode podaci o performansama EDS Fahrzeugtechnik Opel Astre J Turbo.
Ivan Mitić - Autoblog.rs
Dobro su ga nasvirali, pitanje je samo koliko ce da traje, a koliko vidim zadnji pneumatici su siri od prednji pa to ne razumem. Valjda treba da su veci prednji od zanjih jer je prednja vuca osim ako ovaj novi diferencijal oznacava ujedno i prenos snage na sva cetri tocka ? pa ako gresim neka me neko ispravi, cisto da znam
@Milanpop
Ne verujem da je prednja vuca,ovo je velika snaga za to...
Verovatno je 4x4.Ko zna xD
Opel je u zadnje vreme dizajnerski mozda najvise napredovao u odnosu na konkurenciju.
Novu Astru GTC necu ni da spominjem koliko su je dobro uradili. Dali su svima domaci zadatak!
ova astra ista alfa djulijeta ako malo bolje pogledate,a i opel nije neka marka za razliku od italijana.ko razume shatice. pozdrav za sve alfiste
Ja mislim da je Djulijeta ista Astra posto je izasla kasnije. Inace prepakovani Bravo za mnogo para.
@Pera
Bravo ako si im rekao a Bravo je prepakovani Stilo.Toliko o novinama iz Torina!
Zatvarač je za diferencijal za prednje točkove, ne postoji (još :) ) astra sa pogonom na 4 točka. Inače tih 360 ks mogu samo da zamislim kako ide u njoj, a sportski auto se ne kupuje da ga čovek vozi pola miliona kilometara bez generalne ;)
bravo je za ovu astru pojam,ovaj dizajn je fiat imao jos 2006 a sad je 2011 pa ti vidi.
neznam cemu ovo...tolka sanga podignuta....motoru skraceni vek...a nemoze da ponudi ono sto nude jaci sportisti..
Ovaj tjuning je za paljevine da voze malo dok nesto ne rikne makar a riknuce s obzirom da je to samo 1.6 i da ce mu zameniti turbinu i srediti ECU i preci ce malo vise od bilo kog normalnog Fiata pa i onog sa dizajnom iz 2006 godine. :)
Astra je odlicna!
Kakav crni Fiat,jedan od najvecih krseva koje sam nazalost vozio.
Sto se Alfe tice lepe su ali Insignija je ipak par stepenica iznad
Blago vama kad vam neko drugi namece misljenje i razmisljanje o nekom brendu ! Ja ne mogu nista ruzno da kazem za opel jer ga nisam vozio , ali alfu 156 vozim 2 god , prezadovoljan sam ! Auto koji mi se svideo od alfe u voznji je bmw 3 ,ostalo sve za klazu dole (narocito u uzivanju u voznji) ! Zato vi sto pricate alfe krsevi i tako to , mislim malo razmislite o tome da li ste ograniceni ?! Ako je neki alfin model bio los ne znaci da je svaki los .. npr. imao sam alfu 146 nisam bas bio prezadovoljan ali nisam bio ni razocaran , ali sa alfom 156 sam prezadovoljan ... Tako sam video na ovom sajtu kad je alfa giulietta izasla , vec je bilo strucnjaka koji pricaju kako nista ne valja ! kako to mozete da znate ? U auto treba sesti , provozati ga pa nesto komentarisati ! pozdrav svim razumnim ljudima koji ne padaju na price rekla-kazala vec imaju svoje misljenje !
Inace ova nova opel astra je za 3 klase lepsa od modela kog je nasledila , od mene za dizajn 5 ... Mada mislim da je malo previse 360 konja za motor 1.6 !
to za alfu najvise pricaju oni koji auto vide samo na ovom sajtu, a kamoli da su se provozali, samo vi uzivajte preko monitora o opelu 360 ks