home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

I ove godine je proglašen evropski gay auto godine. To je Fiat 500 Cabrio koji je titulu osvojio ispred Aston Martina DBS Volante i Toyote IQ.

Tako je glasala gay zajednica koja je ukupno 125 bodova dodelila malom italijanskom automobilu. U glasovanju su učestvovali homoseksualci iz Holandije, Velike Britanije, Francuske i Nemačke.

Fiat 500 nije prvi put proglašen za homoseksualnu ikonu na četiri točka. To mu je pošlo za rukom već 2008. godine, ali u zatvorenoj verziji. Prošle godine je titulu inače poneo Alfa Romeo MiTo, a 2007. Alfa Spider, 2006. Aston Martin DB9 Volante  i 2005. Mini Cabrio.  

Što se tiče marki automobila, ove je godine zajednica najviše glasova dala Citroenu, znatno više nego drugoplasiranom Aston Martinu i trećeplasiranom Alfi Romeu.

Izvor : Vidiauto.com



čitanja : 2307



Komentari

Sa ovom gluposcu od vesti ste mi ogadili Aston Martin, automobilizam i internet uopste.

Autor Saint. 20 Jan 2010, 15:13

Superiška. Kad će u Srbiji početi da proizvode taj gej Fiat?

Autor Lidija 20 Jan 2010, 15:30

@Saint
Nisam 100% siguran sta je to u sustini toliko odbojno, ali se potpuno slazem sa komentarom.

Autor Uzelac 20 Jan 2010, 15:49

@Uzelac,
odbojno mi je sto takva besmislena nagrada uopste postoji i sto je auto-sajtovi, prenoseci vest o njoj, uzdizu na nivo neceg bitnog u svetu automobilzma. I jos je Aston Martin gay auto! Ta nagrada ima manju vrednost nego kad se u mom selu skupe klinci u lokalnoj folkoteci i proglase Golf 2 za najbolji auto na svetu. Turbo dizel, 5 brzina, dupli farovi, podrazumeva se.

Autor Saint. 20 Jan 2010, 16:08

Povezivati automobile sa seksualnim opredeljenjem je zaista najveca glupost!

Autor carobnjak 20 Jan 2010, 16:45

Postoji nešto što se zove gej estetika. Kad vidite roze mušku košulju pokažete prstom i kažete što je gej. Jeste, glupo je povezati automobile sa seksualnom orijentacijom, ali se i to radi...

Ono što je bizarno jeste da ste kliknuli na vest, ostavili komentar, vratili se da vidite da li je neko odgovorio, a tema vas uopšte ne zanima?!

Autor Lidija 20 Jan 2010, 17:31

FIAT 500 je pre svega reinkarnacija jednog kultnog automobila koji je olicenje stila i mali statusni simbol,a to sto je proglasen za gej auto je cista glupost.

Autor milan 20 Jan 2010, 19:34

Proglasiti neki auto za ženski je takođe glupost, ali mnogi to čine.

Autor Hektor 20 Jan 2010, 19:57

Prihvatite istinu, gejevi su svuda oko nas.

Autor Stefko 20 Jan 2010, 20:12

Sustina je sloboda govora, kome je interesantno procitace vest, kome nije ne mora da cita, ne bi valjalo da neko ne objavljuje vest zbog seksualne politicke ili verske konotacije ili se bavi samocenzurom zbog straha o reakciji ili sl, a svedoci smo toga svuda oko nas, prema tome, opusteno ;)

Autor dmc 20 Jan 2010, 21:18

Ako je tako glasala gej populacija onda jeste najgej auto, tu nema zbora. Zato drugovi moji, ako sedate kod drugara u Fiat500 sa crvenim krovom, sedite pozadi i dobro stisnite dupe, mozda je bas on jedan od "glasaca" :)))

Autor lok 20 Jan 2010, 21:57

Jel James Bond takodje gej, iako vozi Aston Martin? Ili povaljuje sve one Bond devojke samo kao masku za svoje opredeljenje...? Glupost. Obozavam Aston Martin, Alfu i Minija. Sam sebi sam sumnjiv! Jedino sto volim suprotni pol (devojke)- kako da to sam sebi objasnim?

Autor MiniCooperS 20 Jan 2010, 22:17

Možda si biradoznao?

Autor Stefko 20 Jan 2010, 22:20

ok ovo je gej auto tako su glasali seksualno poremeceni, a jel ima izbor za naj auto seriskih ubica ili silovatelja,nekrofila,pedofila... pa kad je sloboda za jedne nek je za sve poremecene???? nisam li u pravu! sve ce to jednom doci na svoje-zivim za taj dan!!!!

Autor SRBENDA 21 Jan 2010, 00:05

Naj mafijaški auto je audi "A8".

Autor Stefko 21 Jan 2010, 00:55

@SRBENDA: onda ces se naziveti puno ;)) Pozdrav

Autor dmc 21 Jan 2010, 01:24

@SRBENDA
Mislim da bi po izboru serijskih ubica auto godine bila neka limuzina u D segmentu sa najvecim gepekom u klasi...npr. Mondeo.
Nekrofili bi se odlucili za karavane, recimo u novi Superb karavan mislim da moze da stane 12 leseva ako ih lepo poredjas.
Dok silovateljima prostor pozadi nije toliko bitan koliko dobra zvucna izolacija, pa moze da prodje i stari Avensis sa zatamnjenim staklima, kojem je inace posveceno mnogo paznje da se nista ne cuje, mozes da vristis unutra - spolja se ne cuje.
Namerno nisam pomenuo premium marke jer su one namenjene za politicare/mafijase/Novaka Djokovica.

Autor lok 21 Jan 2010, 02:52

Mada ne vozim Fiat nego Hondu verujte mi da su gejevi svuda oko mene a cesto i u meni.

Autor Nedjo 21 Jan 2010, 03:21

možda ima ugrađen dildo u sedištu

Autor gagiNBG 21 Jan 2010, 07:35

Ova nagrada moze Fiatu, Aston Martinu ili Alfi, u mnogome da utice na plasman automobila.
Nije bas prijatno da vas automobil ili brend, proglase za gej.
Mada u SAD je gej lobi jak, i oni nisu mali segment na trzistu. (hocu reci imaju veliku ekonomsku snagu, lojalniji su, i sve novo probaju).
Mnoge najvece svetske kompanije se reklamiraju na gay.com.
Ipak ja cu prvi kada vidim muskarca u Fiatu 500 pomisliti da je gej, iako ne bi trebalo. I definitivno su izgubili sve kupce, koji su homofobicni.

Ja reko da promenimo putanju rasprave, da vidimo sta to zaista moze da proizvede, jer obicno kada neki automobil proglase za auto godine, prodaja mu poraste. A sta ce sada da bude?!

Autor Dejan 21 Jan 2010, 07:59

ma mislim da je ova "nagrada" u potpunosti nebitna, zamislite ovaj auto u nekoj drugoj kombinaciji boja i vise nece biti tako gej... takodje mozes i lendrover da obojis u ruzicasto pa ce delovati vise "gej".. glupost

Autor joca 21 Jan 2010, 13:30