home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Hyundai je objavio podatke o martovskoj prodaji ove korejske marke na tržištu SAD-a.

U martu je Amerikancima isporučeno 47.002 Hyundaija, što je rast od 15.4 odsto u poređenju sa istim mesecom prošle godine.

Posebno je uspešna bila nova Sonata, koja je plasirana u 18.935 primeraka, odnosno 50% više nego u martu 2009.

Takođe, i Tucson je uspešno završio prošli mesec, budući da je njegova prodaja u poređenju sa martom 2009. bila za čak 129% bolja.

Što se tiče prodaje u prva tri meseca 2010., Hyundai je u SAD-u prodao 111.509 vozila.

Korejci takođe mnogo očekuju i od novih verzija Sonate, koje su predstavljene na poslednjem Salonu automobila u Njujorku, odnosno od Sonate Hybrid i Sonate Turbo.



čitanja : 766



Komentari

Opametili se i Ameri.

Autor automobi.li 17 Apr 2010, 21:22

u martu, 27 od 32 auto kompanije u americi su imali rast prodaje tako da ovaj rezultat hyundaia i nije nesto posebno

Autor mile antena 18 Apr 2010, 16:58