
Objasnio kako se vozi
Dok smo mi u Srbiji na RTS-u gledali Žikinu Šarenicu umesto Formule 1, Fetel je jurio kako bi došao do svoje prve pobede u sezoni a jedanaeste u svojoj karijeri, opravdavši tako pol poziciju koju je osvojio dan ranije.
Ukratko, on je uživao a mi smo se mučili. Drugi kroz cilj je prošao Luis Hamilton u Meklaren Mercedesu zaostavši malo više od 22 sekunde za Fetelom, dok je najprijatnije iznenađenje treće mesto Petrova sa Renoom kome je ovo i prvi podijum u karijeri.
Malo je falilo da ga Alonso obiđe pred kraj ali je Španac morao je da se zadovolji četvrtom pozicijom jer je Petrov uspeo da se spasi. Peti je bio klupski kolega šampiona Fetelea, Mark Veber a iza njega se plasirao i drugi Meklaren Mercedes sa Džensonom Batonom u sedištu.
Sedmu i osmu poziciju su zaposela dva Zauber Ferarija sa rukijem Perezom na sedmom i iskusnim Kobajašijem na osmoj poziciji dok je Brazilac Felipe Masa pomalo obrukao sebe i Ferari osvajanjem devetog mesta.
Nabrži krug danas je vozio baš Felipe Masa u vremenu 1.28.947 ali mu to očigledno nije mnogo pomoglo.
Desetu poziciju je osvojio Sebastian Buemi u Toro Roso ferariju i on je prvi od vozača koji slede koji je popio obilaženje za ceo krug, a posle njega kroz cilj su uleteli Sutil i Pol Di Resta u Fors Indija Mercedesima. Trinaestu poziciju osvojio je Alguersuari u Toro Roso Ferariju a Hajdfeld koji je osvojio četrnaestu poziciju sa Renoovim bolidom koji je dokazao da može mnogo mnogo bolje će morati da se preispita za naredne trke.
Jarno Truli je zaostao dva kruga i osvojio petnaestu poziciju a šesnaesti i ujedno poslednji koji je završio trku je D'Ambrozio koji je imao tri kruga zaostatka.

Sledeća trka se vozi u Maleziji i na programu je 10. aprila kada ćemo opet bit u prilici da gledamo Žikinu Šarenicu...
Rezultati VN Australije:
1. |
Sebastijan Fetel |
Red Bul |
1h29:30.259 |
2. |
Luis Hamilton |
Meklaren |
+ 22.297 |
3. |
Vitalij Petrov |
Lotus Reno GP |
+ 30.560 |
4. |
Fernando Alonso |
Ferari |
+ 31.772 |
5. |
Mark Veber |
Red Bul |
+ 38.171 |
6. |
Dženson Baton |
Meklaren |
+ 54.300 |
7. |
Serhio Peres |
Zauber |
+ 1:05.800 |
8. |
Kamui Kobajaši |
Zauber |
+ 1:16.800 |
9. |
Felipe Masa |
Ferari |
+ 1:25.100 |
10. |
Sebastijan Buemi |
Toro Roso |
+ 1 krug |
11. |
Adrian Zutil |
Fors Indija |
+ 1 krug |
12. |
Pol di Resta |
Fors Indija |
+ 1 krug |
13. |
Haime Algersuari |
Toro Roso |
+ 1 krug |
14. |
Nik Hajdfeld |
Lotus Reno GP |
+ 1 krug |
15. |
Jarno Truli |
Tim Lotus |
+ 2 kruga |
16. |
Žerom D’Ambrozio |
Marusija Virdžin |
+ 3 kruga |
Generalni plasman:
|
VOZAČI |
|
|
KONSTRUKTORI |
|
1. |
Sebastijan Fetel |
25 |
1. |
Red Bul |
35 |
2. |
Luis Hamilton |
18 |
2. |
Meklaren |
26 |
3. |
Vitalij Petrov |
15 |
3. |
Lotus Reno GP |
15 |
4. |
Fernando Alonso |
12 |
4. |
Ferari |
14 |
5. |
Mark Veber |
10 |
5. |
Zauber |
10 |
6. |
Dženson Baton |
8 |
6. |
Toro Roso |
1 |
7. |
Serhio Peres |
6 |
|
||
8. |
Kamui Kobajaši |
4 |
|
||
9. |
Felipe Masa |
2 |
|
||
10. |
Sebastijan Buemi |
1 |
|
Preuzeto sa : Supersport.rs
Fetel je zaista genijalan, a sto se tice prenosa stvarno nemam reci
@ caymanr
e brate odavno u Srbiji nema vise vremena za WRC, F1, moto GP... vazno da sun nam tv kanali puni farmi, dvorova, parova, le-e kish. Pukli smo ko bas