home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Renaultov koncept Captur (koji je premijerno prikazan početkom marta na Salonu automobila u Ženevi) postaće baza na osnovu koje će nastati jedan od tri crossovera koje Renault planira da izbaci na tržište u skoroj budućnosti.

Sve te crossovere Renault će razviti u saradnji s Nissanom koji je Francuzima obezbedio platforme Jukea i nove generacije Qashqaija.

Dok će najmanji član nove crossover porodice vizuelno dosta ličiti na Captur, dva veća modela će dizajnerski biti znatno blaža. To ne znači da oni neće pratiti smernice koje donosi novi Renaultov dizajnerski pravac, već će biti uglađeniji i primereniji ozbiljnijoj i nešto starijoj klijenteli. Kako sada stvari stoje, najveći pripadnik nove generacije Renaultovih crossovera će svojim dimenzijama najverovatnije parirati Nissanu X-Trail.

Za pogon tih crossovera biće zadužena paleta benzinskih i dizel motora čija će se zapremina kretati od 1.6 do 1.8 litara. Provereni agregati trebali bi da zadovolje potrebe ovih modela, a kupcima će se verovatno najviše sviđati 1.6 litarski dCi sa 128KS. Hoće li zadovoljstvo kod kupaca izazvati i novi dizajn? Renault se kune da hoće. Greška koja se Francuzima potkrala sa Koleosom neće im se više ponoviti, pa bi novi crossoveri trebali da budu izuzetno atraktivni i da predstavljaju pravo osveženje na tržištu – slično kao što je to Juke s Nissanove strane.

Izvor : Automotoportal.hr

Foto : Renault


čitanja : 1265



Komentari

@ Auto
Ma Russia- Putin in Yo-mobil

https://www.youtube.com/watch?v=Yfesa9Qr1xc

Izjava: ,,nadam se da se neće raspasti''

Autor Dejan L 05 Apr 2011, 14:42

https://www.youtube.com/watch?v=gVfxbzbFAMs&feature=rec-LGOUT-exp_fresh+div-1r-2-HM

Autor Dejan L 05 Apr 2011, 14:43

Greška koja se Francuzima potkrala sa Koleosom neće im se više ponoviti...

A LATITUDE?

Atraktivan?

Osveženje na tržištu?

Autor kk 05 Apr 2011, 17:04

vala 333 nova modela ih ne izvadise...

Autor DaMir 06 Apr 2011, 09:31