
Barem jedan dan
Novi problemi su na vidiku za organitore Jordanskog relija. Posle potvrde timova da će ipak učestvovati na reliju iako je politička situacija u Siriji i Jordanu pomalo sporna, stigla je vest da brod sa opremom kasni.
Svi automobili i oprema koji su krenuli brodom posle trke u Portugalu kao i sva logistika koja putuje morem, morala je da promeni rutu zbog političke nestabilnosti u Siriji. Kamioni su prvo bili upućeni iz luke u Veneciji ka Tartusu u Siriji ali su planovi promenjeni pa je brod preuzeo opremu u Trstu i plovi ka Izraelskoj luci Haifa.
U svakom slučaju zbog svih tih promena dolazi do pomeranja pristanka broda sa nedelje na ponedeljak što će najverovatnije celu organizaciju pomeriti za jedan dan. Izvor iz organizacionog komiteta WRC šampionata je rekao:
"Ovo je neizbežna nesreća. Svi znamo da će brod stići u ponedeljak umesto u nedelju a automobili "izviđači" bi trebalo da startuju tog dana. Postoji bojazan da bi i samo iskrcavanje moglo da potraje više nego što smo planirali jer mi skoro uopšte ne poznajemo ovu luku. Do sada smo u Jordan stizali preko luke Akaba u Jordanu, moraćemo da sačekamo i vidimo..."
Pretpostavka je da će prvi startovi biti tek u sredu uveče ne dotiču mnogo vozača Forda, Miku Hirvonena.
"Baš me briga, to znači da dobijamo slobodan dan u ponedeljak. Mislim da to neće mnogo uticati na nas, automobili izviđači će nam svakako utabati put. Bolje je da njih sačekamo jer mislim da stvarno nema dovoljno (automobila grupe "N") privatnih automobila koji bi mogli da idu ispred nas."
U prošlosti na Kiparskom Reliju 2005. godine desila se slična stvar jer je brod kasnio, ali su onda timovi bili primorani da iznajmljuju privatne automobile Grupe "N" koji su išli ranije i krčili put WRC automobilima.
Preuzeto sa : Supersport.rs