home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Početkom godine Spyker je trebalo da pređe u ruke britanske firme CPP Global Holdings Ltd. Iako je prelazak pod njeno okrilje izgledao kao gotova stvar, prodaja se izjalovila što je dodatno zakomplikovalo situaciju oko Saaba. Spyker je tada osnovao Swedish Automobile pod koji je potpao Saab, a brend sportskih automobila stavio na transfer listu.

U poslednjih nekoliko meseci situacija oko Swedish Automobilea nije bila nimalo blistava, a prodaja Spykera Amerikancima mogla bi verovatno biti poslednja slamka spasa za teško uzdrmani Saab. Prema pisanju Financial Timesa, novi vlasnik Spykera je američki North Street Capital čiji će novac definitivno dobro doći Swedish Automobileu, kome pomalo ponestaje opcija kada je u pitanju pronalaženje novca za održavanje Saaba u životu.

Za sada ni jedna ni druga strana nisu saopštile nikakve pojedinosti vezane za prodaju Spykera tako da ćemo morati da strpimo još neko vreme da bi saznali šta je tačno posredi.

Izvor : Automotoportal.hr

Foto : Saab



čitanja : 1094



Komentari

Spyker, ss auto kome kich stoji.

Autor Uros Cuore Sportivo 30 Sep 2011, 14:39