
Kako prenosi Motor Trend, Chrysler je spreman da do 2014. godine ugasi Dodge Avenger da bi se kocentrisao na drugog “blizanca“ Chrysler 200.
U upravo završenoj godini Dodge je prodao 64,023 Avengera (+26%), dok je Chrysler dodao još 87,033 primeraka 200 (+126%). Čak i kada se spoje brojevi dva automobila oni zauzimaju tek sedmo mesto po prodaji u svojoj klasi.
Novi 200 se očekuje do 2014. godine i to bi ujedno mogla biti poslednja godina Avengera. Na taj način Chrysler očekuje da će biti u stanju da smanji troškove proizvodnje, a takođe veruje da bi 200 imao jednog konkurenta manje. Chrysler takođe očekuje da bi mogao da zadrži kupce Avengera sa nedavno predstavljenim 2013 Dart modelom koji pruža prostrani enterijer kao i dugačku listu opreme.
Autor: Zoran T.
Foto: Dodge